reklamı kapat

POPÜLER

The X-Files sevenlere müjdeli haber

22 Nisan 2017

Bilim kurgu denildiğinde akla gelen ilk dizilerden biri olan The X-Files geçtiğimiz sene yeni bölümleriyle izleyici karşısına çıkmıştı. O zamandan beri herkes aynı sorunun yanıtını merak ediyordu: “The X-Files devam edecek mi?” Sonunda bu soruya net bir cevap aldık.

Aslen 1993 senesinde başlayan The X-Files bu dönemde televizyonun en fazla ilgi gören işleri arasında yer alıyordu. Tam dokuz sezon boyunca devam eden dizi 2001 senesinde sonlandırılmıştı. Fakat Fox sevilen kahramanları bir mini diziyle yeniden ekranlara döndürmeye karar verdi. Bu bölümler de geçtiğimiz senenin başında ekrana geldi. İzleyicilerden büyük ilgi gören bu yapım toplamda 16 milyon kişiye ulaştı. Geçtiğimiz sezonun en fazla ilgi gören dizileri arasında rahatlıkla girdi. Durum böyle olunca serinin devam edileceği düşünülüyordu.

Son gelişmelere bakılırsa izleyiciler yanılmadı. Fox kanalı The X-Files’a on bölümlük bir mini sezon onayı daha verdi. Tahmin edilebileceği üzere yeni bölümlerin başrolünü de Gillian Anderson ve David Duchovny üstlenecek. İkiliyi tekrar Dana Scully ve Fox Mulder rolünde görme fırsatı yakalayacağız. Serinin yaratıcısı olan Chris Carter da yapımcılık görevi üstlenecek.

The X-Files’ın yeni bölüm çekimlerine yaz aylarında başlanacak. Yeni bölümlerin 2017-2018 yayın döneminde izleyiciyle buluşması bekleniyor ancak henüz kesin yayın tarihi açıklanmadı.

YORUMLAR