reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

TikTok herkesi etkiliyor, Spotify da dikey video testi yapıyor

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya kanallarından birisi haline gelen TikTok, rakiplerini de dönüşme zorluyor. Bu konuda bu sefer Spotify gündemde.

Seveni kadar sevmeyeni de çok olan TikTok, her durumda inanılmaz büyük bir başarı örneği olarak karşımızda duruyor. TikTok’u ulaştığı seviyeyle başa çıkabilmek adına Instagram’ın ya da YouTube’un neler yaptığını ve neler yapmaya çalıştıklarını hepimiz görüyoruz.

Ancak TikTok’un başarısı sadece YouTube’u, Netflix’i ya da Instagram’ı etkilemiyor. Yeni dönemden ortaya çıktığı kadarıyla Spotify da pay almak istiyor. İşte bunun için firma uygulamasında dikey videolar göstermeyi test ediyor.

Firma burada mobil uygulamasının alt menüsüne “Discover” isimli bir keşif butonu koymanın planlarını yapıyor. Bu butonun açtığı sayfada ise kişilerin karşısına dikey formatta, TikTok içerikleri gibi hızlı olarak tüketebilecekleri müzik videolarının çıkacağı aktarılıyor.

Yakında iOS ve Android tarafında herkes için gelecek gibi görünen yeni altyapı için ilk gösterim ise aşağıdaki tweet’lerde gözler önüne seriliyor.

Kısa süre önce Netflix ve Spotify ortaklığı ses getirmişti

Netflix ve Spotify ortaklığı ile Spotify’ın içerisine Netflix Hub getirildi. Buradan ulaşabileceğiniz “Hub”, kişilerin karşısına Netflix’in içeriklerinde kullandığı müzikleri ya da içerikler temelinde hazırlanan resmi çalma listelerini bir araya getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bünyesinde resmi podcast’ler de barındıran Hub, gerçekten güzel görünüyor. Netflix’in ürettiği birçok içerikte gerçekten inanılmaz kaliteli müzikler karşımıza çıkıyor. Şimdilik resmi olarak ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık, İrlanda ve Hindistan için açılan Hub, ileride başka pazarlara da gelecektir.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın