reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Kia Niro

Üç farklı temelde hazırlanan yeni Kia Niro görücüye çıkarıldı

Otomobil pazarının geleceğine yatırımlarını sürdüren dev üretici, bugün karşımızda yeni tasarımıyla dikkat çeken Kia Niro ile yer alıyor.

Yeni nesil Kia Niro, firmanın geleceğini kurduğu tasarım çizgisini kullanan modern bir seçenek olarak boy gösteriyor. Genel tasarım çizgisi şirketin 2019 yılında gösterdiği HabaNiro konseptini akıllara getiren araç, başlıkta da belirttiğimiz gibi üç farklı temelde hazırlanmış.

Henüz tüm teknik detayları paylaşılmayan yeni Niro, “hibrit (HEV), plug-in hibrit (PHEV) ve tamamen elektrikli” olmak üzere üç farklı versiyon halinde yollara çıkarılacak. Hatırlamak adına ilk jenerasyon Niro için de üç farklı altyapı sunuluyor. Araç elektrik motoru ile desteklenen içten yanmalı motora sahip versiyon, plug-in hibrit versiyon ya da tamamen elektrikli versiyon ile tercih edilebiliyor.

İnce şeritler halinde kullanılan LED aydınlatma takımları ile gelecek vurgusunu güçlendiren araç, çift gövde rengi ile dikkat çekici hale getirilmiş. Yeni Kia Niro modelinin en büyük değişimlerinden birisi ise kokpit alanında bizleri karşılıyor.

Modern bir kokpite sahip olan otomobil, çift dijital ekran ile donatılmış ve minimum düzeyde fiziksel buton taşıyor. Araçta bunun yerine daha çok dokunmatik kontrol seçeneklerine yer verilmiş. Kokpit alanında beğeni açısından en çok tartışma konusu olacak yanı direksiyon simidi olan yeni Niro, şimdilik yaşam alanı için iki farklı renk seçeneği sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil Kia Niro için henüz net tarihler yok

Henüz spesifik bir tarih verilmiyor ancak aracın 2022 içerisinde resmi olarak yollara çıkarılması bekleniyor. Türkiye’de şu an sadece tek bir Niro modeli satılıyor o da 529 TL’lik hibrit versiyon oluyor.

İlginizi Çekebilir

Ferrari’nin sahibi olmayacağınız son harikası