reklamı kapat

POPÜLER

Time Inc., tüm yayınlarını tabletlere taşıyacak

Yeni medya mecrasının tabletler olduğu aşikar. Bunun farkında olan uluslararası yayıncılar da yavaş yavaş içeriklerini tabletlere taşıyor. Time Inc. de tercihini tabletlerden yana kullandığını ve yıl sonuna kadar aralarında Entertainment Weekly ve Real Simple’ın da bulunduğu yayın ağı içindeki 21 dergiyi dijital ortama taşıyacağını duyurdu. Time Inc., bu açıdan da tüm yayınlarını tabletlere taşıyacak ilk Amerikalı yayıncı oldu.

Şirketin en büyük dört yanını People, Sports Illustrated, Fortune ve Time, halihazırda Apple iPad ve benzeri diğer cihazlar üzerinden okunabiliyor. Time Inc.’e ait yayınlar tabletlerde olduğu süre boyunca 600 bin adetlik tekil satış değerine ulaştı. Bu sayı, 28 milyonluk basılı yayın abone sayısıyla kıyaslandığında oldukça düşük ama artış grafiği içinde olduğunu söylemek gerek.

Planlanan yeni sistemle, şirketin yayınlarından birine abone olan bir kişi ayrıca para ödemeden yayının diital versiyonuna da erişim hakkına sahip olacak. Dijital yayınlara, Apple iPad, Google Android’li tabletler, HP TouchPad, Nook Color’un kendi ilgili marketleri üzerinden erişilebilecek.

YORUMLAR