reklamı kapat

POPÜLER

Togg Sedan

Togg Sedan; Amerika’daki gösterim öncesi hatırlanması gereken detaylar

Tüketici elektroniği fuarı CES 2022 kapsamında sahneye çıkarılması beklenen Togg Sedan modeli, yeni logoyu da üzerinde taşıyacak.

Amerika’da katılarını açan dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES, her yıl olduğu gibi bu yıl da önemli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Artık otomobil üreticilerinin de çok daha fazla sayıda katılım sağladığı organizasyonun bu yıl Türkiye için ayrı bir önemli olacak. Yerli otomobil girişimi Togg ekibinin katılım sağlayarak gösterim yapacağı Las Vegas’taki fuarda birden fazla modelle gidildiği kısa süre önde duyuruldu. Geçtiğimiz günlerde yeni logo ile gösterimi yapılan C SUV ile birlikte Togg’un C segment sedan modelinin de prototip olarak dünyaya duyurulması bekleniyor. Dış basında da yankı bulan ipuçları ve dedikodular eşliğinde geri sayım devam ederken, 2019 yılında paylaşılan teknik verileri bir kez daha anımsamakta fayda var.

yerli otomobil

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Togg Sedan da yeni logoyla boy gösterecek

SUV modelinde olduğu gibi Togg’un yeni logosuyla sahneye çıkacak olan sedan modeli, 2019 yılında SUV ile birlikte sahneye çıkartılmıştı. O dönem gönderile ipuçlarının hiçbirinde yer almamasından ötürü büyük sürpriz yaratan modelin, CES 2022’ye seri üretime biraz daha yakın niteliklerle getirilmesini bekliyoruz. Dış ve iç tasarımda belli başlı revizyonları da içerisine alan bu değişimlerin ne derece cevap bulacağını kısa süre içerisinde öğreneceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2019 yılındaki prototiplerde kullanılan altyapılarla birlikte araçların baz versiyonu için 300 kilometrelik menzil verisi paylaşılmıştı. En üst versiyonlarda 500 kilometreye kilometreye kadar esnediğini bildiğimiz bu değerde herhangi bir değişim olup olmadığını da Amerika’daki tanıtımda göreceğiz. Hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna erişebilecek olması da bu altyapıyı güncel pazardaki rakiplerin gerisinde kalmamasına olanak tanıyor. Modellerin performans nitelikleri ise tek ve çift elektrik motorlu olmak üzere birbirinden ayrışıyor. Tek motorlu kombinasyonda 200 beygir güç değeri, çift elektrikli motorda ise 400 beygirlik değer güncelliğini koruyor. Maksimum sürat ise iki altyapı için de 180 km/s ile sınırlandırılıyor.