reklamı kapat

POPÜLER

Togg

Togg, T10X için Almanya merkezli satışa hazırlanıyor

Tamamen elektrikli “yerli” SUV modeli T10X’in arkasındaki isim Togg, Almanya merkezli olarak yeni bir ilan açtı.

Togg, çok fazla gündeme gelmiyor ancak arka planda kadrosunu büyütmeye devam ediyor. Örneğin şirket kısa süre önce Ankara merkezli olarak otonom sürüş ve yapay zeka mühendisi aramaya başladı. Firmanın son bir hafta içerisinde açtığı iş ilanları arasında Almanya merkezli bir ilan da vardı. “Satış Sonrası Operasyonu” için bir çalışan arayışına girişen Togg, buradan işaretle 2024 içerisinde Almanya merkezli satışa başlayabilir. Almanya’da çok sayıda Türk yaşadığı için başlangıcı Almanya’da yapacak olması çok sürpriz olmayan firma, 2024 bitmeden diğer ülkelerde de operasyona başlayabilir ya da Türklerin çok olduğu diğer Avrupa ülkelerine direkt olarak Almanya’dan satış yapabilir. Türkiye’de halen her isteyenin gidip satın alamadığı T10X odağında şirketin yayınladığı Stuttgart, Baden-Württemberg merkezli İngilizce ilana direkt olarak burada ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Togg bu aralar gündemden düşmüyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde Haber Global’de bazı açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır, Togg’un üretimi ve teslimatlarını, yerli çip üretimini, Türkiye’nin uzay çalışmalarını anlatmıştı. Bakan Kacır, konuşmasında “Biz Togg’u siyasallaştırmıyoruz. Togg milletimizin iftiharıdır. Bu yıl sonuna kadar 20 bin aracı Togg sahiplerine teslim edecek. 2025’te sedan araçlar üretilmeye başlanacak. Tüm milli markalarımız gibi Togg’u da destekleyeceğiz ayrıca batarya teknolojilerinde hedeflerimiz var. “ ifadesini kullandı.

Sedan modelin üretim versiyonunun 2024 sonunda tanıtılması beklenirken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır aynı zamanda şunları da söyledi: “Togg bir ön satış gerçekleştirdi. Yıl sonuna kadar bu teslimatları yapabileceğini vatandaşlarımıza duyurmuştu. Tesla’nın ilk zamanlarında taahhütleri yerine getirmekte ne kadar zorlandığını ilgilileri bilirler.

Togg, ön satışını gerçekleştirdiğimiz araçları vakti geldiğinde o günkü satış fiyatı ile teslim edeceğimiz bildirildi. Şu anda gündemimiz enflasyonla mücadele, üreticilerimizin maliyetlerinde artış oluyor. Mümkün olduğunca geç olarak bu artışları yansıttıklarını söylediler. Tabii biz şunu arzu ederiz. Togg, Türkiye’nin otomobilidir.

Mümkün olduğunca erişilebilir olmasını arzu ederiz. Togg’un kendisine emsal kabul ettiği marka ve modeller var. O modellerin altında sunmaya gayret gösteriyorlar. Kendilerine emsal kabul ettikleri modellerle Togg’un fiyatlarını ben de kabul ediyorum. Enflasyonla mücadelede ümit ediyorum ki oluşacak düşüş fiyat güncelleme ihtiyacını çok daha seyrek hale getirecektir. Bu güne kadar Togg, sözünü tutma iddiası ile hareket etti.

Asıl olan bu markanın uzun vadede başarılı olabilmesi ve küresel markalarla rekabetçi olması lazımdır. 2030 itibariyle de bir başarı hikayesi olması önemlidir. Kullanıcımızın memnuniyeti en önemli önceliğimiz ama Togg’un sürdürülebilirliği hedefimizdir. Bu markalara milli düzeyde sahip çıkılır. Biz de sahip çıkmaya devam edeceğiz.”

Togg haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: İddialı AR gözlük Xiaomi Wireless AR Glass Discovery Edition tanıtıldı