reklamı kapat

POPÜLER

Togg T10X LOG Tasarım

Togg T10X için Avrupa pazarlarına çıkış tarihi verildi

En son günlük üretimi 280’e çıkarılan yerli otomobil modeli Togg T10X, 2024’te kurasız alınabilecek, bir sonraki yıl ise Avrupa’ya gidecek.

Burada aktarıldığı kadarıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır Togg T10X hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Ön siparişi verilen 20 bin Togg’un yıl sonuna kadar sahiplerine teslim edileceğini belirten Kacır, “2024 sonu itibarıyla Togg artık Avrupa Birliği’ne (AB) ihraç edilme noktasına gelmiş olacak ve 2025’te Avrupa yollarında her geçen gün artan sayıda Togg göreceğiz.” dedi. Bakan Kacır, Togg’un doğuştan akıllı ve elektrikli bir otomobil olarak tasarlandığını anımsatarak, “Aslında Togg başlı başına Türkiye’nin yeşil dönüşümünün ve karbon nötr vizyonunun en somut örneklerinden birisidir.” diye konuştu. Daha önce burada aktarıldığı kadarıyla Togg T10X için siparişler 2024 yılında herhangi bir kura olmadan Trumore üzerinden yapılabilecek. Aynı hızda devam etmesi halinde gelecek yıl 80 bin adedin üzerinde üretim yapacağı tahmin edilen Togg, üretim kapasitesini ekim ayı itibarıyla çift vardiyayla 280 adede kadar çıkarmış durumda. 2024 yılında sedan araç için de düğmeye basacağı aktarılan şirket, bundan önce iki başka açıklama ile ses getirmişti. Geçtiğimiz haftalarda “Teslimatlarımız artarak devam ediyor” diyen Togg, resmi X (Twitter) hesabı üzerinden şunları paylaşmıştı: “Ekim ayında 3.567 T10X, teslimata başladığımız mayıs ayından bu yana ise toplam 9.171 adet T10X’i kullanıcılarımızla buluştu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Togg tarafından geçtiğimiz haftalarda önemli bir dolandırıcılık uyarısı da yapılmıştı. Bu uyarıda şunlar aktarılmıştı: “Son günlerde T10X teslimatı yaklaşan kullanıcılarımıza yönelik bir dolandırıcılık girişimi söz konusudur. Çeşitli kanallardan kullanıcılarımıza ulaşan kötü niyetli kişiler, markamızın adını kullanarak, ödeme konusunda dolandırıcılık amaçlı hareket etmektedir.

T10X için ödeme işlemleri yalnızca Trumore mobil uygulamamız üzerinden gerçekleşmektedir. Kullanıcılarımızın resmi kanallarımız dışındaki oluşumlara itibar etmemesini önemle rica ederiz. Markamıza güven duyan kişileri dolandırma amacı güden bu tip girişimlere karşı hukuki süreçleri başlattığımızı bilginize sunarız.

Togg T10X yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER