reklamı kapat

POPÜLER

Togg T10X LOG Tasarım

Şimdiye kadar kaç Togg T10X teslim edildiği açıklandı

En son günlük üretimi 280’e çıkarılan yerli otomobil modeli Togg T10X için bugün resmi olarak bir teslimat sayısı paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu akşam düzenlenen basın toplantısı kapsamında, “Şimdiye kadar 12.000 Togg T10X teslimatı yapıldı.” açıklamasını paylaştı. Bundan önce T10X hakkında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır bazı açıklamalarda bulundu. Ön siparişi verilen 20 bin Togg’un yıl sonuna kadar sahiplerine teslim edileceğini belirten Kacır, “2024 sonu itibarıyla Togg artık Avrupa Birliği’ne (AB) ihraç edilme noktasına gelmiş olacak ve 2025’te Avrupa yollarında her geçen gün artan sayıda Togg göreceğiz.” demişti. Bakan Kacır, Togg’un doğuştan akıllı ve elektrikli bir otomobil olarak tasarlandığını anımsatarak, “Aslında Togg başlı başına Türkiye’nin yeşil dönüşümünün ve karbon nötr vizyonunun en somut örneklerinden birisidir.” diye konuştu. Daha önce burada aktarıldığı kadarıyla Togg T10X için siparişler 2024 yılında herhangi bir kura olmadan Trumore üzerinden yapılabilecek. Aynı hızda devam etmesi halinde gelecek yıl 80 bin adedin üzerinde üretim yapacağı tahmin edilen Togg, üretim kapasitesini ekim ayı itibarıyla çift vardiyayla 280 adede kadar çıkarmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2024 yılında sedan araç için de düğmeye basacağı aktarılan şirket, bundan önce iki başka açıklama ile ses getirmişti. Geçtiğimiz ay ise “Teslimatlarımız artarak devam ediyor” diyen Togg, resmi X (Twitter) hesabı üzerinden şunları paylaşmıştı: “Ekim ayında 3.567 T10X, teslimata başladığımız mayıs ayından bu yana ise toplam 9.171 adet T10X’i kullanıcılarımızla buluştu.”

Togg T10X yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli