reklamı kapat

POPÜLER

Togg T10X elektrikli otomobil

Togg T10X ve fazlası için ocak ayı karnesi paylaşıldı

2023 yılı boyunca 19 bin 583 kullanıcısını Togg T10X ile buluşturan Togg, bugün ocak ayı verilerini paylaşmış durumda.

Togg’dan yukarıdaki yeni fotoğraf ile beraber gelen güncel açıklama şöyle oldu: “Geride bıraktığımız Ocak ayına hızlı bir göz atalım… Togg Teknoloji Kampüsü’nde bakım, onarım ve envanter sayımları ardından 8 Ocak’ta yeniden üretime başladık. 9 Ocak’ta, Las Vegas’ta düzenlenen dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2024’te güncel tasarımıyla T10F’i dünya sahnesine çıkardık. 20 Ocak’ta T10X için çekilişsiz, kurasız, genel sipariş dönemini başlattık. Ocak ayının sonunda ailemiz daha da genişledi ve 1.625 yeni kullanıcımız T10X’lerine kavuştu. Bugün itibarıyla yollardaki T10X sayısı 21 bin 208 adede ulaştı.” Togg kısa süre önce de T10X için herkese açık sipariş sürecine başlamış ve konu hakkında yapılan resmi açıklamada şunlara yer vermişti:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“2023 yılında yapılan çekilişte yedek listede yer alan kullanıcılar için 6-10 Ocak tarihleri arasında konfigürasyon güncelleme imkanı tanıyan, 2023 yılı nisan ayında yapılan çekilişe katılan ancak sipariş hakkı kazanamayan kullanıcılara da 15-19 Ocak tarihleri arasında sipariş önceliği yaratan Togg, 20 Ocak itibarıyla sipariş ekranlarını tüm kullanıcılara açıyor. T10X sahibi olmak isteyen tüm kullanıcılar, Togg’un mobil uygulaması Trumore üzerinden siparişlerini verebilecek.

Sipariş vermek için App Store, Google Play ve App Gallery üzerinden kullanıma sunulan Trumore uygulamasını indirip kimlik (ID) oluşturmak gerekiyor. T10X için bu yıl çekiliş yapılmayacak, teslimatlar sipariş sırası, konfigürasyon özellikleri ve bunlara bağlı üretim planlamasına göre gerçekleşecek. Togg, 2024 yılında kurumsal kullanıcılardan da sipariş toplayacak.

Akıllı cihazda kullanılan güvenlik ve konfora yönelik yazılımları sürekli güncelleyerek cihazların yıllarca yeni kalmasını ve bu sayede yüksek bir ikinci el değerine sahip olmasını hedefleyen Togg, 2024 üretim yılı T10X’lerdeki donanım versiyonları ve içerikleri hakkında da şu bilgileri paylaştı: 

“Standart 18 inç jantlara sahip olan V1 donanım tipi, kablosuz şarj, anahtarsız giriş, akıllı telefonla akıllı erişim alt yapısı, karartmalı arka camlar ve otomatik kararan iç dikiz aynası özelliklerine sahip “teknoloji ve konfor” paketiyle sunuluyor. Kullanıcılar isterlerse arkadan itişli V1 donanım tipini uzun menzil seçeneğiyle de satın alabilecekler.

Standart 19 inç jantlara sahip olan V2 donanım tipinde ise V1’de sunulan özelliklere ek olarak; elektrikli, ısıtmalı ve hafızalı ön koltuklar, elektrikli bagaj kapağı, çevre görüş park kamerası, otomatik park asistanı, suni deri koltuklar ile ön cam ve ısıtmalı arka koltuk özelliklerini içeren “kış paketi” ve acil durumlarda kendiliğinden devreye giren çocuk tespit sistemi standart olarak sunuluyor.”

Aracın mevcut fiyatları şöyle:

V1 RWD Standart Menzil 1.432.600 ₺
V1 RWD Uzun Menzil 1.673.000 ₺
V2 RWD Uzun Menzil 1.823.000 ₺

Togg T10X haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: GMC imzalı kaslı elektrikli bisiklet HUMMER EV

İLGİLİ HABERLER