reklamı kapat

POPÜLER

Lewis Hamilton Ferrari F1 LOG Tasarım

Resmileşti: Lewis Hamilton 2025’te Ferrari için yarışacak

 - Güncelleme: 01 Şubat 2024 22:30

Formula 1 dünyasında geçtiğimiz saatlerde inanılmaz bir söylenti dolaşmaya başlamıştı. Bu söylentiler biraz önce resmileşti. Lewis Hamilton 2025’te Ferrari için yarışacak.

Yedi kez dünya şampiyonu olan Lewis Hamilton, yakında başlayacak 2024 sezonunda Mercedes-Benz F1 takımının bir pilotu olacak ancak bu 2025 sezonunda değişecek. Çünkü takım tarafından resmi olarak yapılan açıklamaya göre ünlü pilot Scuderia Ferrari F1 takımıyla çok yıllı bir sözleşme imzalamış durumda. 2025 yılında kısa süre önce Ferrari ile sözleşme yenileyen Charles Leclerc ile takım arkadaşı olacak Hamilton, emekli olmadan önce sporun en büyüklerinden olan Ferrari’yi de denemiş olacak. Bundan önce Hamilton tarafından kullanılan Formula 1 aracının rekor fiyata satılması bizim gündemimizde ses getirmişti. Lewis Hamilton tarafından yarışlarda kullanılan ve zafer kazanan “2013 Mercedes-AMG Petronas W04” Formula 1 aracı, düzenlenen açık artırma kapsamında tam 18,8 milyon dolara satılmıştı. Las Vegas merkezli olarak yapılan ve modern dönem özelinde rekor kıran açık artırmayı kimin kazandığı ise açıklanmamıştı. Modern dönemde kullanılan araçlardan daha önce açık arttırmada satılan en pahalı Formula 1 aracı, Michael Schumacher‘in altıncı Formula 1 dünya şampiyonluğunu elde ettiği Ferrari imzalı F2003-GA modeliydi. Bu araç geçtiğimiz yıl İsviçre’deki bir müzayedede tam 14,9 milyon dolara satılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lewis Hamilton’ın bu aracı en büyük rekoru ise kıramadı. Juan Manuel Fangio’nun kullandığı 1954 model Mercedes-Benz W196R, 10 yıl önceki bir müzayedede tam 29,6 milyon dolara alıcı bulmuştu. Modern dönemdeki araçların 29 milyon doları geçmesi çok olası görünmüyor ancak yine de ulaşılan neredeyse 19 milyon dolar gerçekten inanılmaz duruyor. Aktarıldığı kadarıyla, son iki yıldır şampiyonluk mücadelesinin uzağında kalan Hamilton, bu çok özlediğimiz kulak çınlatan sese sahip V8 motorlu W04 yarış aracını 2013 Formula 1 sezonundaki 19 yarışın 14’ünde kullanmış ve Macaristan yarışını kazanmayı başarmış.

Lewis Hamilton ve Ferrari gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu