reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari Purosangue

2023’te kaç araç sattığı açıklanan Ferrari, 2024’e en az üç yeni otomobil sığdıracak

2023’te kaç araç sattığı açıklanan İtalya merkezli efsane üretici Ferrari, aktarıldığı kadarıyla 2024’e en az üç yeni otomobil sığdıracak.

Ferrari, yapılan açıklamaya göre geride bıraktığımız 2023 yılında toplam 13.663 araç satışı gerçekleştirdi. Satışlarını 2022’ye oranla yüzde 3 oranında artıran firma, söylendiği kadarıyla bu yıl karşımıza en az üç yeni otomobil modeli çıkaracak. Bunlardan birisinin LaFerrari’nin devamı niteliğinde olacak bir hiper otomobil olacağı belirtiliyor, yeni araçlardan birisinin ise 812 Superfast’in yerini alacağı söyleniyor. Elektrikli modelini 2025’te yollara çıkaracağı iddia edilen markanın üçüncü aracı henüz tam olarak tahmin edilemiyor. Hitap ettiği kitle çok dar olmasına rağmen maddi açıdan harika dönemler geçiren marka, prestijinden yıllar geçmesine herhangi bir şey kaybetmiyor. Ferrari deyince bu aralar çok sürpriz şekilde akla ilk olarak Lewis Hamilton geliyor. Yedi kez dünya şampiyonu olan Lewis Hamilton, yakında başlayacak 2024 sezonunda Mercedes-Benz F1 takımının bir pilotu olacak ancak bu 2025 sezonunda değişecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çünkü takım tarafından resmi olarak yapılan açıklamaya göre ünlü pilot Scuderia Ferrari F1 takımıyla çok yıllı bir sözleşme imzalamış durumda. 2025 yılında kısa süre önce Ferrari ile sözleşme yenileyen Charles Leclerc ile takım arkadaşı olacak Hamilton, emekli olmadan önce sporun en büyüklerinden olan Ferrari’yi de denemiş olacak.

Ferrari haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER