reklamı kapat

POPÜLER

Elektrikli BYD Yuan Up için resmi görseller paylaşıldı

İlk bilgileri geçtiğimiz günlerde verilen elektrikli kompakt SUV modeli BYD Yuan Up için resmi görseller paylaşıldı.

BYD Yuan Up, firmanın birçok pazarda ses getiren bir modeli olarak yolda bulunuyor. Resmi tasarımını yukarıdaki galeride görebileceğiniz araç (İçi henüz gösterilmedi), genel olarak güzel görünüyor ve özellikle arka aydınlatma takımı dikkat çekiyor. BYD’nin e-Platform 3.0 adı verilen platformu üzerine kurulan araç, sızdırılan verilere göre 4.310 mm uzunluğunda, 1.830 mm genişliğinde ve 1.675 mm yüksekliğinde. Dingil mesafesi 2.620 mm olarak açıklanan elektrikli SUV, versiyona bağlı olarak 1,430 kg, 1,520 kg ve 1,540 kg ağırlık değerleriyle geliyor. Yine sızıntılara göre araç için iki farklı versiyon sunulacak. 70 kW (94 beygir) ve 130 kW (174 beygir) güç sunacak bu versiyonlarda, maksimum 160 km/s hız ve maksimum 401 km menzil beklentisi bulunuyor. Avrupa’da 15.600 euro fiyatla satılacağı iddia edilen ve en çok öne çıkacağı yanı bu olan araç, BYD Türkiye’de yer alıyor olmasına rağmen yüksek ihtimalle buradaki konudan dolayı Türkiye’ye yakında bir dönemde uğramayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bundan önce BYD Türkiye Genel Müdürü İsmail Ergun, kilit açıklamalarda bulunmuştu. Dünya’da yer alan habere göre Ergun, “BYD çok hızlı büyüyen bir marka konumuna geldi. 2022’de yıllık 2 milyon ve 2023’te yıllık 3 milyonluk satış hacmine ulaştı. Böylece dünyada en çok satış gerçekleştiren ilk 10 marka arasına girmeyi başardı. Kısa zamanda büyüyen BYD gibi güçlü, teknolojik ve çevre dostu bir markanın Türkiye pazarında olması Türk tüketiciler için avantaj, bizler için de büyük bir sorumluluk anlamına geliyor. Biz de BYD markası olarak Türkiye’de müşterilerimize en yenilikçi modellerimizi sunmak üzere çalışmalara devam ediyoruz.

Bu çalışmalar kapsamında sunacağımız yeni modelimiz, BYD’nin şarj edilebilir hibrit modeli BYD SEAL U DM-i olacak. Bu modelimizi 2024’ün ikinci çeyreğinde Türk tüketicisiyle buluşturmayı planlıyoruz. Giderek globalleşen BYD markası, Avrupa’da ve Türkiye’de hızlı bir şekilde büyümeyi hedefliyor. Bu kapsamda yeniliklerimizi kademeli olarak ülkemizde de sunmaya devam edeceğiz. 2024 stratejimiz çerçevesinde BYD’nin şarj edilebilir hibrit modeli olan BYD SEAL U DM-i, Avrupa’da ilk kez Türkiye’de satışa sunulacak” diye konuştu.

Seal U, 2024 ikinci çeyrekte Türkiye’de olacak. Ailelerin yanı sıra sportif tarza sahip araçları sevenlere hitap eden SEAL U modelinde 1,5 litrelik benzinli motor ve 100 km’yi tamamen elektrikle aşabilecek bir elektrikli motor desteği olacak. Şirket Türkiye’de şu an sadece Atto 3’ün satışını yapıyor.

Aynı zamanda 3 milyonu aşan satışlarıyla 2023 yılının en çok elektrikli otomobil satan markası olan BYD’nin Macaristan fabrikası da gelecek açısından bir umut. “Herkes otomobil satmamalı” diyen Ergun, tebliği temel olarak olumlu buldukların ama üzerinde de çokça fikir beyan ettiklerini açıkladı. Bayilerin vazgeçmediğini anlatan Ergun, şu anda 7 bayi olduklarını 150- 200 bayi başvurusu aldıklarını da dile getirdi. Köprü marka olacağız şarj edilebilir hibritle pazarı genişleteceklerini söyledi.

BYD SEAL U yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli