reklamı kapat

POPÜLER

Lewis Hamilton Ferrari F1 LOG Tasarım

İddia: “Lewis Hamilton, Ferrari F1 takımıyla sözleşme imzaladı”

 - Güncelleme: 01 Şubat 2024 15:38

Formula 1 dünyasında inanılmaz bir söylenti dolaşıyor. İddiaya göre Lewis Hamilton Ferrari F1 takımıyla sözleşme imzaladı.

Yedi kez dünya şampiyonu olmayı başaran Lewis Hamilton, şu an Mercedes-Benz F1 takımının bir pilotu ancak bu 2025 sezonunda değişecek gibi görünüyor. Çünkü birden fazla kaynak ünlü pilotun Ferrari F1 takımıyla büyük bir sözleşme imzaladığını aktarıyor. Bu gerçekse 2025 yılında kısa süre önce Ferrari ile sözleşme yenileyen Charles Leclerc ile takım arkadaşı olacak Hamilton, emekli olmadan önce sporun en büyüklerinden olan Ferrari’yi deneyecek ve takımın son yıllardaki bitmek bilmeyen çilesine ortak olacak gibi görünüyor. Bu konudaki resmi açıklamaların gün bitmeden önce yapılacağı iddia ediliyor, Hamilton’un yerini ise Fernando Alonso‘nun alacağı söyleniyor. Bundan önce Hamilton tarafından kullanılan Formula 1 aracının rekor fiyata satılması bizim gündemimizde ses getirmişti. Lewis Hamilton tarafından yarışlarda kullanılan ve zafer kazanan “2013 Mercedes-AMG Petronas W04” Formula 1 aracı, düzenlenen açık artırma kapsamında tam 18,8 milyon dolara satılmıştı. Las Vegas merkezli olarak yapılan ve modern dönem özelinde rekor kıran açık artırmayı kimin kazandığı ise açıklanmamıştı. Modern dönemde kullanılan araçlardan daha önce açık arttırmada satılan en pahalı Formula 1 aracı, Michael Schumacher‘in altıncı Formula 1 dünya şampiyonluğunu elde ettiği Ferrari imzalı F2003-GA modeliydi. Bu araç geçtiğimiz yıl İsviçre’deki bir müzayedede tam 14,9 milyon dolara satılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lewis Hamilton’ın bu aracı en büyük rekoru ise kıramadı. Juan Manuel Fangio’nun kullandığı 1954 model Mercedes-Benz W196R, 10 yıl önceki bir müzayedede tam 29,6 milyon dolara alıcı bulmuştu. Modern dönemdeki araçların 29 milyon doları geçmesi çok olası görünmüyor ancak yine de ulaşılan neredeyse 19 milyon dolar gerçekten inanılmaz duruyor. Aktarıldığı kadarıyla, son iki yıldır şampiyonluk mücadelesinin uzağında kalan Hamilton, bu çok özlediğimiz kulak çınlatan sese sahip V8 motorlu W04 yarış aracını 2013 Formula 1 sezonundaki 19 yarışın 14’ünde kullanmış ve Macaristan yarışını kazanmayı başarmış.

Lewis Hamilton ve Ferrari gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu