reklamı kapat

POPÜLER

Toshiba Satellite R630

Durmaksızın yol yapan gezgin kullanıcılara yönelik kompakt bir çözüm olarak sunulan Satellite R630, boyutları ve yenilikçi sistem özellikleriyle netbook’lara rakip olarak gösterebileceğimiz türde bir dizüstü bilgisayarı. Siyah rengiyle beraberinizde taşırken severek kullanacağınız bir ürün olan Satellite R630, tasarımıyla hem erkek, hem de kadın kullanıcılara hitap ediyor. Fırçalanmış metalik kaplamaya sahip olan cihaz, siyah klavyesi ve siyah magnezyum kasasıyla dikkat çekerken, mat malzemesi ile de fark yaratıyor. Gövdesinin aksine 13.3 inçlik parlak bir ekrana sahip olan Satellite R630, HD görüntü desteği sağlayan bu ekranının çevresini saran şık çerçevesi üzerinde bir de kamera bulunduruyor. Pek çok modelde gördüğümüz gibi ayrık bir tuş takımını benimsemiş olan Satellite R630, konforlu bir kullanım sunuyor. Rahat klavye kullanımını multi-touch özellikli geniş touchpad alanıyla destekleyen Satellite R630, kompakt boyutuna rağmen üzerinde optik sürücü de bulunduruyor. Cihazın tasarımını incelerken sağ tarafında adeta gizlenmiş bir halde bulunan DVD sürücüyü gördüğümüzde oldukça şaşırdığımızı söylemeliyiz. Bunun yanında HDMI ve eSATA gibi bağlantılara sahip olan Satellite R630, iki adet de USB bağlantı noktası içeriyor.

YÜKSEK MOBİL PERFORMANS
Intel Core i3 işlemcisi ile yenilikçi olan Satellite R630, 2.27 GHz gücünde bir işlemci hızı sunuyor. Ekran kartı her ne kadar bütünleşik olsa da, netbook’lardan daha iyi bir performans sunacağı ortada. Ayrıca 4 GB DDR3 bellekle donatılmış olan Satellite R630, uzun pil ömrüyle de iddialı. Dokuz saate kadar pil ömrü sunan cihaz, tüm bu özellikleri ile seyahatleriniz sırasında en yakın yol arkadaşınız olacak gibi görünüyor. Satellite R630, Toshiba’nın geliştirdiği uygulamaları da beraberinde getiriyor. Bu uygulamalar arasında bulunan Bulletin Board ile yapmanız gereken işleri unutmamak üzere notlar alabiliyorsunuz. RealTime uygulamasıyla, yakın geçmişte erişmiş olduğunuz dosyaları kolay bir şekilde görüntüleyebilmenize imkan tanıyan Satellite R630, daha önce incelediğimiz diğer Toshiba ürünlerinde de rastladığımız, cihazla ilgili pek çok yönlendirmeyi sağlayan Assist yazılımını da barındırıyor. Ayrıca Skype yazılımını da bulabileceğiniz Satellite R630, böylece sevdiklerinizde görüntülü görüşme keyfi sunuyor.

ULTRA TAŞINABİLİR
Ultra taşınabilir dizüstü bilgisayar kategorisinde başarılı bir şekilde yer alan Satellite R630 hakkında söylemek istediğimiz son söz, klavye bölgesinin üzerinde göreceğiniz kısayol tuşları hakkında olacak. Bu tuşları kullanarak enerji tasarrufu sağlayan Toshiba eco Utility birimine ulaşabileceğiniz gibi, görüntüyü HDMI bağlantısıyla geniş ekranlara taşımak istediğinizde size yardımcı olacak olan arabirime de erişebiliyorsunuz.

TASARIM
-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-5YILDIZ-

PERFORMANS
-5YILDIZ-

ARTILAR
Fırçalanmış tasarım, uzun pil ömrü, kompakt yapı, optik sürücü bulundurması, Intel i3 işlemcisi.

EKSİLER
Cihazın kompakt bir yapıda olması elbette fiyatını da etkiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

İşlemci
• Intel Core i3 M 350 2.27 GHz

Ekran
• 13.3 inç TruBrite HD (1366×768)

Ekran Kartı
• Intel GMA HD 128 MB DDR3

Bellek
• 4 GB DDR3

Sabit Disk
• 320 GB

Optik Sürücü
• DVD Super Multi

Bağlantılar
• USB 2.0 (2 adet), Bluetooth, HDMI
• eSATA, VGA, kart okuyucu

Ses Çıkışı
• Stereo hoparlörler

Pil Ömrü
• 9 saate kadar