reklamı kapat

POPÜLER

Toyota

Toyota cephesinden yeni model için doğrulama geldi; işte detaylar

Pazar payı her geçen yıl daralan A segmentinde konumlandırılacak olan yeni model, Toyota için güncel dinamiklere karşı bir sınav niteliği taşıyacak.

Yeni nesil Yaris ile 2021 Avrupa’da Yılın Otomobili ödülünü evine götüren Toyota, “2021 Dünyada Yılın Otomobili” ödüllerinde de iddialı. Corolla ile yakaladığı başarıyı kompakt sınıfındaki yeni nesil ürün gamıyla da yakalama potansiyeli taşıyan aileye bir ismi daha eklenecek. Bir süredir kamuflajlı görselleriyle gündeme gelen ve Yaris’in de altında konumlanacak olan model için bugün Avrupa’ya özgü olacağı netlik kazandı. Aygo’nun devamlılığı niteliğini taşıyacak olan modeli ekonomik kriterler üzerine şekillendirecek olan marka, altyapı noktasında ise Yaris’te de kullandığı GA-B’yi konumlandıracak.


Toyota ailesine eklenecek yeni model Çek Cumhuriyeti’nde üretilecek

Markayı A segmentinde temsil edecek olan bu yeni modelle ilgili şimdilik çok ciddi bilgilerin olduğunu söylemek zor. Burada en merak edilen nokta ise markanın motor seçeneğini sadece benzinliden yana kullanıp kullanmayacağı üzerine. Ürün gamının tamamında merkeze hibrit entegrasyonunu alan Toyota’nın, bu şemada fiyatlar artırma potansiyeli sebebiyle hibrit tercihini sunmaması da ihtimaller dahilinde. Halihazırda test süreci devam eden otomobilin üretimi Çek Cumhuriyeti’nde yer alan tesislerde gerçekleştirilecek. Tanıtım içinse şimdilik 2021’nin son çeyreği ile 2022’nin ilk çeyreği işaret ediliyor. Pek çok markanın geri adım attığı bu segmentte yeni nesil için bir alan ayıran markanın kullanıcı tarafında nasıl bir karşılık alacağıysa merak konusu.

İlginizi çekebilir

Yaris Cross