reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Corolla Hybrid

Toyota Corolla Hybrid’in tüm sektörle ve elektrikli otomobillerle dalga geçen reklamı [İzle]

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Toyota, yeni Corolla Hybrid için yayımladığı reklam video ile gündemde yer alıyor. Elektrikli otomobillerle dalga geçen reklam büyük tepki çekiyor.

Kısa süre önce resmi olarak lanse edilen Toyota Corolla Hybrid, isminden de anlaşılabileceği üzere tamamen elektrikli bir otomobil değil. Araçtaki 1.8 litre hacimli kendi kendini şarj eden hibrit motor seçeneği, 122 HP güç üretiyor ve günlük kullanımın yüzde 50’sine kadar tamamen elektrikli (sıfır emisyonlu) bir sürüşe imkan tanıyor. İşte yayımlanan yeni reklamda firma bu altyapının üzerine duruyor. Yukarıda izleyebileceğiniz reklamda Toyota Corolla Hybrid tüm diğer araçları geçerek yoluna devam ediyor. Burada aracın fosil yakıt kullanan ve tamamen elektrikli araçlardan daha üstün olduğu gösterilmeye çalışılıyor. Bu durum özellikle tamamen elektrikli araçları savunanları kızdırıyor. Bir kaynak “Toyota, Corolla Hybrid modelini satmak için utanç verici anti-elektrikli araç reklamı yayımladı” ibaresini dahi kullanıyor. Herkes tamamen elektrikli yani temiz araçların öne çıkmasını istiyor ve üstünlüğün tam da bu modellerde olduğunu belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Satışa sunulduğu 1966 yılından beri 150’yi aşkın ülkede 46 milyon satış adedine ulaşan Corolla, Toyota’nın Japonya dışında ilk kez Türkiye’deki üretim tesislerinde uygulamaya başladığı TNGA (Toyota New Global Architecture) platformunda üretiliyor. Türkiye’nin ilk hibrit ve SUV modeli C-HR’ı üretmeye devam eden firma Yeni Corolla ile birlikte ikinci hibrit otomobilini de üreterek Türkiye’nin hibrit üssü olmayı hedefliyor. Hibrit konusuna büyük önem veren firmanın, bunu tamamen elektrikli araçları ezmeden öne çıkarması isteniyor. Bu açıdan söylediğimiz gibi yayımlanan bu reklam ciddi tepki alıyor.

Toyota Corolla Hybrid Türkiye fiyatı ne kadar?

Firma tarafından yayımlanan listeye baktığımız zaman aracın lansmana özel 137.500 TL Türkiye başlangıç fiyatı bulunuyor. Bu fiyat 1.8 Hybrit Vision e-CVT versiyonu için. Modelin 1.8 Hybrit Dream e-CVT versiyonu 149.400 TL, 1.8 Hybrit Flame e-CVT versiyonu 154.000 TL, 1.8 Hybrit Flame X-Pack e-CVT versiyonu 158.500 TL, 1.8 Hybrit Passion e-CVT versiyonu 171.500 TL fiyat etiketine sahip. En üstteki versiyon olan 1.8 Hybrit Passion X-Pack e-CVT ise 175.000 TL fiyat etiketiyle geliyor.