reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro EMUI 9
Huawei Mate 20 Pro EMUI 9

Huawei Mate 20 Pro sahiplerini sevindirecek yeni EMUI 9 güncellemesi

Huawei, EMUI 9 arayüz yapısı için Mate 20 Pro odaklı bir güncelleme yaptı. İşte yapılan getirilen güvenlik odaklı yeni özellik.

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylarına aşağıda yer verdiğimiz arayüz yapısı Huawei EMUI 9, kısa süre önce önemli bir güncelleme aldı. Bu önemli güncelleme ile arayüze ve yüklü olduğu bazı telefonlara güvenlik odaklı yeni bir özellik eklendi. Bu sayede artık kişiler telefonlarının yüz tanıma özelliğine iki farklı yüz ekleyebiliyor. Daha önce tek bir yüzün kayıt altına alınabildiği sistem, iki farklı yüz kaydı ile birçok kişinin istediği bir adımı atıyor. Şimdilik sadece Mate 20 Pro ve Mate 20 RS Porsche Edition modellerine geldiği belirtilen güncelleme, yakında herkes için de aktif gönderilecek deniyor. Bu açıdan Türkiye’deki kullanıcıların da biraz beklemesi gerekiyor.

Huawei Mate 20 Pro EMUI 9
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android Pie temelli Huawei EMUI 9 şunları sunuyor

EMUI 9.0 sezgisel bir arayüz ve zengin özelliklerle desteklenen üstün bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Henüz beta aşamasında olan sürüm, Mate 20 serisiyle ek özelliklere kavuşacak deniyor. Biliyorsunuz firmadan ekim ayında Mate 20 ile Mate 20 Pro modelleri geliyor. Mate 20 Lite modeli ise hali hazırda tanıtıldı ve ön sipariş üzerinden satılıyor. Baktığımız zaman EMUI 9.0, önceki modellerden yüzde 12,9 daha hızlı uygulama başlatabiliyor. Örneğin, EMUI 9.0 Instagram üzerinde yüzde 12 daha hızlı bir şekilde paylaşım yaparken, Spotify üzerinde yüzde 11 daha hızlı çalışıyor. Kısa süre önce duyurulan dünyanın ilk 7 nm mobil işlemci Kirin 980‘in yüksek performansını birleştiren arayüz, Mate 20 Serisi için benzersiz bir kullanıcı deneyimi vadediyor.

Firmanın Tüketici Elektroniği Grubu Yazılım Mühendisliği Başkanı Dr. Wang Chenglu, yeni arayüz hakkında şunları söylüyor: “Günümüzün akıllı telefonları, günlük kullanıcılara çok sayıda özellik sunarak artık boğucu bir hale gelmeye başladı. Birçok kullanıcı, giderek karmaşıklaşan özelliklerle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdi. Bu çerçevede, tüketicilerin kaliteli bir deneyim yaşamasına yardımcı olacak bir EMUI versiyonu geliştirmeye karar verdik. EMUI 9.0, keyifli, tutarlı ve basit bir deneyim yaratıyor. Her bir değişiklik, ayarlar menüsünün birleştirilmesinden, performansın optimize edilmesine, yeni dijital refah ve üretkenlik özelliklerine kadar, yeni sürümün mükemmel ve kullanıcı dostu bir deneyim sunmasını sağlamak için yapıldı.”

Yeni arayüz performans konusunda da iddialı. Çünkü sürüm daha da fazla oyun ve grafik performansı sunan yenilikçi grafik işleme hızlandırma teknolojisi GPU Turbo 2.0 ile birlikte geliyor. Büyük yankı uyandıran teknolojinin en son versiyonu, yoğun iş yüklerini akıllıca optimize edebiliyor ve cihazlarda güç tüketimini azaltırken talep üzerine performans artışı verebiliyor. Oyunun yanı sıra GPU Turbo 2.0,dokunmatik ekran yanıtı, ağ bağlantısı, kesintisiz oyun modu gibi diğer alanlar da yeni arayüzde fark yaratıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın Türkiye’de de satılan P Smart 2019 modeli