reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Land Cruiser Prado

Toyota Land Cruiser Prado fiyatları; ailenin zirvesi 2 milyon TL sınırına geldi

Ailenin zirvesi rolünü sürdüren Toyota Land Cruiser Prado, fiyat bakımından da Türkiye’nin en pahalıları arasında başı çekiyor.

Land Cruiser rozeti şüphesiz söz konusu arazi olduğunda tarihin en başarılıları arasında. Jeep’in ikonik dinamiklerine Japonya’dan gelen meydan okumayı 50’li yılların başlarından itibaren asfalt üzerinde görüyoruz. Özellikle ilk jenerasyonlarıyla bugün hala klasik otomobil klasmanında ayrı bir ilgi gören Land Cruiser için, 2000’lerin ortalarından itibaren tam anlamıyla modern dünyaya uyum dönüşümü yaşandı. Geçtiğimiz eylül ayında geçirdiği makyajın da içerisinde bulunduğu nesil dinamikleriyle bambaşka bir boyuta taşınan Land Cruiser’a uzun süredir tam adıyla Land Cruiser Prado olarak sesleniyoruz. Ailenin zirvesi rolünü sürdüren bu isim, fiyat bakımından da Türkiye’nin en pahalıları arasında. Geride bırakmaya hazırlandığımız 2020’nin aralık ayı listeleri, 2,8 litrelik dizel motorlu versiyonu 1.990.000 TL’lik fiyatla karşımıza çıkarıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkanlarıyla Toyota Land Cruiser Prado

Halihazırda satışta olan Land Cruiser Prado sadece tek motorla tercih edilebiliyor. 2,8 litre dört silindir yapısı üzerine kurulan makine 177 PS güç ve 450 Nm tork değerlerini, 6 kademeli otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekişli altyapıyla yere aktarıyor. Açıklanan resmi verilerde bu motorla birlikte aracın 0’dan 100’e hızlanmasını 12,7 saniyede tamamlayabildiğiniz, limitlenen maksimum süratin ise 175 km/s olduğunu görüyoruz. Land Cruiser Prado için paylaşılan karma tüketim değeriyse 100 kilometrede 8,3 litre olarak karşımıza çıkıyor. Aracın standart donanım özelliklerinin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Yeni RAV4 çarpışma testi