reklamı kapat

POPÜLER

Toyota Land Cruiser

Büyük dönüşüm zamanı; yeni Toyota Land Cruiser hakkında masada görünenler

Bu yıl içerisinde yepyeni bir jenerasyonla karşımıza çıkarılmasını beklediğimiz Toyota Land Cruiser, uzun yıllardır kaputunun altında taşıdığı motora veda edecek gibi.

Ürün gamının zirve noktasını uzun yıllardır başarıyla temsil eden Toyota Land Cruiser için artık ciddi bir değişim vakti yaklaşıyor. Uzun süredir belirli bir çerçeve odağında yapılan geliştirmelerle satışa sunulan modeliyle ilgili hazırlık içerisinde olan Toyota‘nın, bu yeniliklerle birlikte radikal kararlar da alması gerekecek. Bu kararların başında da sekiz silindirli motorun emekliye ayılması var. V8’in yoldan çekilmesiyle birlikte ise kullanılması gereken yegane reçete hibrit olarak karşımıza çıkıyor. Dış kaynaklardan bu konuyla ilgili gelen ilk bilgiler ise, yeni Land Cruiser’ın ağustos ayında sahneye çıkarılabileceğini gösteriyor. Peki modelle ilgili son detaylarda neler var?


[haber id=”594982

Toyota Land Cruiser radikal tasarım değişimiyle geliyor

Land Cruiser’in beraberinde getireceği kaput altı yenilikleri konusunda iddialar üzerinden konuşulmaya başlandığını söyleyebiliriz. Bu konudaki beklentilerin 3,5 litrelik altı silindirli makineye işaret ediyor. Elektrik motoruyla desteklenecek olan bu ünitenin 300 beygire yaklaşan güç ve 400 Nm gibi tork ile modele güç vermesi bekleniyor. Halihazırda satışta olan V8’in 313 beygir güç ve 460 Nm tork ürettiği düşünülürse ortada ciddi bir kayıp olmayacağı da aşikar. Aracın tasarımı da en az kaputunun altı kadar önemli. Arkasında barındırdığı genleri koruyarak doğru bir modernleştirme operasyonuna alınması gereken Land Cruiser için bu noktada devrimsel bir değişim bekleniyor. Son jenerasyon RAV4 başta olmak üzere ailenin diğer üyelerine başarılı olarak yansıtılan bu değişimi Land Cruiser için de bekliyoruz. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde daha somut detaylar bu canavarı tekrar gündeme getirecek.

İlgili video

Yeni RAV4 çarpışma testi