reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Toyota Land Cruiser Prado
Toyota
Toyota

Yeni Toyota Land Cruiser Prado Türkiye’de de satışa sunulacak

Yeni Toyota Land Cruiser Prado Türkiye’de satışa sunulacak. Bu konuda üçüncü çeyrek hedefleniyor.

Bu konuda yapılan resmi açıklamada şunlar aktarıldı: Toyota, 70 yılı aşkın bir süredir gücün ve dayanıklılığın simgesi haline gelen Land Cruiser modelinin yeni neslini Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor. Efsanevi Land Cruiser DNA’sını yeni teknolojilerle birleştiren yeni nesil Land Cruiser Prado, iddiasını daha ileriye taşıdı. Toyota, Yeni Land Cruiser Prado modelini, üçüncü çeyrek sonunda Türkiye’de satışa sunmayı planlıyor. 72 yıl önce 1 Ağustos 1951’de “Toyota BJ” olarak doğan Land Cruiser, tanıtılmasından kısa bir süre sonra Fuji Dağı 6. İstasyonuna kadar tırmanabilen ilk kara aracı olarak gücünü ve dayanıklılığını kanıtlamıştı. Toyota, ilk günden bu yana Land Cruiser’ı, en zorlu şartları aşarak güvenli bir şekilde yolcularını hedeflerine ulaştırabilecek şekilde tasarladı. Dünyanın farklı yerlerinden Land Cruiser kullanıcılarının yaşadığı olağanüstü deneyimler de bunu kanıtlamaya devam ediyor. 170’in üzerinde ülkede ve bölgede, şimdiye kadar 11.3 milyonu aşkın satış adedine ulaşan Land Cruiser, Toyota’nın en çok satan modellerinden biri olmayı başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Land Cruiser Prado, köklerinden aldığı üstün off-road sürüş yeteneklerini tasarımıyla yansıtıyor. Yeni model, en zor koşullarla baş edebileceğini açıkça vurgulayan zamansız tasarımını, modern bir yaklaşımla harmanlıyor. İlk bakışta maceracı görünümünü belli eden Yeni Land Cruiser, mirasını modern standartlarla birleştiriyor. Yeni nesil Land Cruiser Prado modeli köşeli keskinleştirilmiş ön-arka hatları, ön aksa göre geriye yerleştirilmiş uzun kabini, dik ön camı ve köşeli çamurluklarıyla klasik Land Cruiser siluetini taşıyor.

Özellikle 40 ve 70 Serisi klasik Land Cruiser modellerine tasarımıyla net bir şekilde gönderme yapıyor. Daraltılmış alt gövdesiyle birlikte çok daha yüksek bir off-road performansı sunan Land Cruiser Prado 4.920 mm uzunluğa, 1.980 mm genişliğe ve 1.935 mm yüksekliğe sahip. Aks mesafesi ise 2.850 mm. Land Cruiser Prado’da dikey olarak tasarlanmış sinyalleri ve gündüz sürüş farları dikkat çekiyor. Toyota, Yeni Land Cruiser Prado’yu tasarlarken görüş açılarına da öncelik verdi. Bu sayede özellikle zorlu arazi şartlarında aracın köşelerinin daha net görülmesi sağlanıyor ve yol hakimiyeti arttırılmış bir görüş açısı sunuluyor. Yeni Land Cruiser Prado, yeni tasarıma sahip 20 inç jantlar ve yeni gövde rengi seçenekleriyle satışa sunulacak.

Yeni Land Cruiser Prado, her neslinde olduğu gibi üstün off-road sürüş şartlarına uyum sağlan ve aynı zamanda yolda yüksek rafinelik sunan bir motorla donatıldı. 2.8 litrelik turbo beslemeli dizel motor, gelişmiş sürüş kabiliyeti, daha yüksek yakıt verimliliği ve performans sunmak adına geliştirildi. 204 HP güç üreten motor, yeni 8 ileri Direct Shift otomatik şanzımanla eşleştirildi. Yeni 8 ileri otomatik vites kutusu, daha yakın vites oranları ile birlikte yumuşak bir hızlanma sağlıyor. Önceki nesil 6 ileri otomatik şanzımana göre yüzde 25 daha hızlı tepkiler veren yeni şanzıman aynı zamanda daha sessiz ve düşük tüketime sahip bir sürüş sunuyor. Bu motorun çekme kapasitesi 3.500 kg olarak açıklandı.”

Yeni Toyota Land Cruiser Prado yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli