reklamı kapat

POPÜLER

Toyota ortalama emisyon değeriyle rekor kırdı!

Toyota, Avrupa’da yapılan araştırmada en düşük emisyon oranlarına sahip marka oldu. Japon marka 2050 yılına kadar COemisyonunu yüzde 90 oranında azaltmayı hedefliyor.

Avrupa Birliği yönetmeliğine göre, 2021 yılından itibaren Avrupa pazarında satılacak otomobillerin CO2oranı 95 g/km’nin altında olmak zorunda. Bu değeri yakalayamayan markalar ise çok ciddi  cezalar ile karşı karşıya kalacak. Bu yüzden tüm markalar emisyonu düşürmeye yönelik çalışmalarını hızlandırmış durumda. Toyota’nın ise bu konuda en şanslı marka olduğu bir gerçek. Japon marka daha şimdiden 100 g/km’nin altına inmeyi başardı. 2017 yılında 101.2 g/km olan ortalama CO2emisyon oranını 2018 yılında 99,9 g/km’ye indirmeyi başaran Toyota’nın en yakın rakibinin emisyon oranı ise 107,7 g/km olarak ölçüldü. Büyük otomobil firması aynı zamanda 2017’ye göre emisyon oranlarının iyileştirilmesi yönünde gelişim gösteren beş markadan biri oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota bu konuda çok iddialı

Japon markanın 2018 yılında elde ettiği bu başarıda, Avrupa’daki Toyota  satışlarının yüzde 60’ının hibrit versiyonlar olması rol oynadı. Toyota geçtiğimiz yıl Avrupa’da bir önceki yıla oranla yüzde 21 artışla 435.119 adetlik hibrit otomobil satışına imza atmıştı.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni modellerinden