reklamı kapat

POPÜLER

Toyota

Toyota Türkiye’den tarihe geçen satış rekoru

Yıllık hedefini tutturma konusunda emin adımlarla ilerleyen Toyota, binek ve ticari satışlarında tüm zamanların en yüksek haziran ayını geride bıraktı.

Toyota Türkiye, haziran ayında binek otomobil ve hafif ticari araç satışlarında toplam 5 bin 368 adetle tüm zamanların en yüksek haziran ayı satışını gerçekleştirdiğini duyurdu. Marka aynı zamanda 2 bin 264 adetlik haziran ayı filo satışıyla da yeni bir rekora imza atıyor. Türkiye otomotiv pazarının ilk 6 ayında toplam 31.007 adetlik satışa ulaşan Toyota sektörde ilk 5 arasında yerini aldı. Marka ayrıca, 2021 yılının Ocak-Haziran döneminde 27 bin 590 adetlik binek otomobil satışı ve yüzde 8.9’luk pazar payı ile de ilk dört arasında bulunuyor.

Toyota Türkiye 60 bin adetlik hedefe ulaşmayı ön görüyor

Toyota’nın yılın ilk 6 ayını başarılı bir şekilde tamamladığını ve yeni rekorlara imza atıldığını söyleyen Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt; “Yılın ilk 6 ayında 31 bin adetlik satış gerçekleştirdik. Araç bulunurluğuna bağlı olarak da yıl sonu için 60 bin adetlik satış hedefimizi koruyoruz. Hem araç bulunurluğu konusu hem de pandemiden dolayı ortaya çıkan çip krizi ve benzer şartlar sektördeki tüm markaların önemle takip ettiği konular. 2021 yılında araç bulunurluğu halen söz konusu olmasa 60 binin çok üzerinde bir rakama da ulaşabilirdik” ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota’nın Türkiye’de üretilen modeli Corolla, 2021 yılının ilk yarısında 24 bin 931 adetlik satışa ulaştı ve ülkemizde çok tercih edilen ikinci model oldu. Bu satışların yüzde 38’sini Corolla’nın hibrit versiyonu oluşturuyor. Toyota ayrıca yılın ilk 6 ayında da toplam 11 bin 432 adetlik hibrit otomobil satışı gerçekleştirdi. Hibrit otomobil satış grafiği her geçen gün artan Toyota, hibrit teknolojisinde Türkiye’deki lider pozisyonunu korumaya devam ediyor.

İlgili video

Octavia çarpışma testi