reklamı kapat

POPÜLER

2021 Toyota Corolla Sedan

Toyota Türkiye, 2021 satış performansıyla tarihi rekor kırdı

Pazardaki negatif gelişmelere rağmen büyüme yakalayabilen Toyota, filo odaklı satış başarısıyla da tarihi bir dönemi geride bıraktı.

2021’i geride bırakmamızla birlikte otomobil üreticilerinden Türkiye pazarıyla iligli önemli veriler gelmeye devam ediyor. Pazarın yüzde 40 oranında daraldığı geçtiğimiz yıl içerisinde bazı isimlerin buna rağmen önemli başarılar yakaladığına şahit oluyoruz. Fiat ile birlikte Toyota da araç bulunurluğu ve yaşanan ekonomik dalgalanmalara rağmen 2021 yılında toplam pazarda geçen yıla oranla önemli başarı yakalamış durumda. 2020’ye göre yüzde 30’luk bir büyüme gösteren Türkiye operasyonu, 52 bin 588 adetlik satış gerçekleştirdi. Aynı zamanda Türkiye’deki en yüksek satış adetlerinin ikincisini de gerçekleştirmiş oldu.

Toyota Corolla Hybrid

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota, filo satışlarında tüm zamanların rekorunu kırdı

Bir önceki yıla oranla perakende satışlarını yüzde 26 artırdığını gördüğümüz markanın, 32 bin 773 adetlik satış ile binek otomobil pazarında ilk dört içinde yer alırken, filo satışlarında da yüzde 37’lik gelişme göstererek 19 bin 815 adede ulaştığını görüyoruz. Toyota 2021’de tüm zamanların en yüksek adetli filo satışına da imza atarak dikkat çekti. Japonya merkezli üretici, geçen yıla oranla toplam otomotiv pazarındaki payını da yüzde 1,9 oranında artırarak yüzde 7,1 oranla ilk beş sıra içindeki yerini aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota’nın en çok satan modeli, 41 bin 343 adetlik satışla Corolla olurken, ailenin 2021’de Türkiye’de de en çok satılan modeller arasında ikinci sıraya yerleşmesi de altı çizilmesi gerekenler arasında. Toyota’nın Türkiye’deki hibrit otomobil satışları da 2020 yılına göre yüzde 9 artarak 19.653 adet olarak gerçekleşti. Marka, Türkiye’deki hibrit otomobil satışlarında yüzde 40’lık pay ile pazarda açık ara önde bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Togg Sedan Amerika’da son haliyle görücüye çıktı