reklamı kapat

POPÜLER

Trafik kazalarında ölüm geçirmez adam [Video]

İnsan vücudu yıllar içinde birçok farklı tehlikeye karşı koyacak şekilde adapte olmuş olabilir ancak ölümcül trafik kazaları onlardan biri değil. Peki bu kazalara karşı ölüm geçirmeyen bir insan nasıl görünürdü, merak ettiniz mi? O halde Graham ile tanışın.

Yarı insan yarı “yaratık” görünümlü Graham’ın bu denli çirkin görünmesinin bilimsel bir sebebi var: Otomobil kazalarından yara dahi almadan sağsalim bir şekilde kurtulmak. Avustralya Ulaşım Bakanlığı işbirliğiyle eğitim amacıyla geliştirilen Graham, Avustralyalı heykeltraş Patricia Piccinini imzası taşıyor. Trafik ve tıp uzmanlarıyla ortak çalışan Piccinini, sonuç olarak ortaya bu ölümsüz insan vücudunu çıkarıyor.

Uzmanların da belirttiği üzere çarpışmalarda en kritik bölge beyin. Beynin darbelerden etkilenmemesi adına kapkalın bir kafatasıyla güçlendirilen Graham, kafanın sabit durması açısından da neredeyse boyunsuz bir şekilde geliştirilmiş. Diğer bölgelere bakacak olursak göğüs kafesi de epey dikkat çekici. İç organların zarar görmemesi için kendinden “hava yastıklı” bir göğüs kafesi tasarlanmış. Graham’ın normal görünen tek uzvu kolları.

Araştırma ve eğitim amaçlı geliştirilen Graham, Melbourne’deki Victoria Ulusal Müzesi’nde sergilenecek.

VİDEO