reklamı kapat

POPÜLER

Trendyol LOG Tasarım

Trendyol, Filistin temalı ürünlerin yayından kaldırılması konusunda açıklama yaptı

Trendyol, Filistin temalı ürünlerin yayından kaldırılması konusunda açıklama yaptı, aynı zamanda Gazze’ye büyük bir bağış yapacaklarını duyurdu.

“Platformumuzdaki Filistin temalı ürünlerin kasıtlı olarak yayından kaldırıldığı iddialarına dair açıklamamızdır.” diyen Türkiye’nin en büyük alışveriş platformlarından Trendyol, İsrail – Hamas savaşının gündemden düşmediği şu günlerde resmi olarak şunları aktardı: “Platformumuzdaki Filistin temalı ürünlerin kasıtlı olarak yayından kaldırıldığı iddiaları tamamen asılsızdır. Mevcut ürünlere yönelik arama taleplerinin olağanın üzerinde bir hızda artması sonucunda söz konusu ürünler site-içi arama motorunda sistemsel incelemeye girmiş ve teknik ekiplerimizin müdahalesi sonucunda çok kısa sürede tekrar görüntülenmeye başlamıştır. Türkiye’nin Trendyol’u olarak, tarihin en acı insanlık dramlarından birini yaşayan Gazze Halkı için devletimiz ve milletimiz ile birlikte yas tutuyor, yaşanan insanlık suçlarının karşısında olduğumuzu da bu vesileyle kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyoruz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada Trendyol Gazze’ye büyük bir bağış yapacaklarını da duyurdu. Firma o konuda ise şunları aktardı: “Trendyol’dan Gazze’ye 10 milyon dolar insani yardım Gazze’de yaşanan insanlık dramından derin üzüntü duyuyor; bölgede kalıcı ateşkes ve barışın bir an önce tesis edilmesini temenni ediyoruz.

Ablukanın devam ettiği Gazze’de sivil halkın temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, Trendyol olarak 10 milyon dolar insani yardım yapma kararı aldık. Zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren sivil halka yardımların doğrudan ulaşması için, ilgili kamu kurumlarıyla koordinasyon halindeyiz.

Ayrıca, Trendyol platformumuzda Gazze’deki sivil halk için daha fazla yardım eli uzatılmasını sağlamak amacıyla yeni insani yardım programlarımızı haftaya devreye alacağız. Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Trendyol adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER