reklamı kapat

POPÜLER

Tüm havaalanlarının kablosuz internet şifreleri bu haritada bir arada

Lazım olduğu sırada internet bağlantısına ulaşamamak hepimizin korkulu rüyaları arasında yer alıyor. Özellikle seyahat ederken karşılaştığımız bu sıkıntıya Anıl Polat yarattığı harita ile çözüm buldu.

Taşınabilir bilgisayarlar ve akıllı telefonların yoğun olarak kullanıldığı günümüzde en sık karşılaşılan problemlerden biri uygun bir internet bağlantısı bulmak oluyor. Her ne kadar hepimizin mobil internet paketleri olsa da, telefonlarımızdaki bağlantı şebeke veya kota sıkıntısı nedeniyle her zaman kullanılamayabiliyor. Bu problemle özellikle yolculuklarımız sırada karşılaşıyoruz. Kendisi de bolca seyahat eden Anıl Polat herkesin işine yarayacak bir çözüm geliştirdi.

Bilgisayar güvenliği üzerine çalışan mühendis dünya genelini kapsayan bir harita yarattı. Farklı ülke ve şehirlerdeki havaalanlarında yer alan kablosuz ağların şifrelerini derledi. Devamlı olarak güncellenene bu oluşum seyahat eden herkese büyük kolaylık sağlıyor. Üstelik haritada kablosuz internetin en iyi hangi bölgede çektiği bilgisi dahi yer alıyor. İş sebebiyle devamlı hareket halinde olan ya da gezmeyi seven herkesin kullanması gereken bu haritayı aşağıda bulabilirsiniz.