reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

Tüm iPhone modellerini bir araya getiren ilginç video [İzle]

Teknoloji devi Apple’ın iPhone modelleri çok uzun zamandır hayatımızda bulunuyor. En son 11. modellerin katıldığı iPhone’ların hepsi Mrwhosetheboss tarafından karşı karşıya getirildi.

2007’de şimdi aramızda olmayan Steve Jobs tarafından tanıtılan ve tüm akıllı telefon sektöründe devrim yaratan ilk iPhone modelinden bu yana birçok farklı iPhone’un tanıtımı yapıldı. Akıllı telefon sektörünü Android tarafı dahil olmak üzere tamamen değiştiren model, elbette yıllar içerisinde yerinde saymadı. Artık eskisi kadar devrimsel ya da yenilikçi bulunmamasına rağmen halen iPhone’lar milyonlarca kişinin yakından takip ettiği telefonlar arasında başı çekiyor. İşte bu ailenin 14 ana / üst düzey modelini bir araya getiren Mrwhosetheboss kanalı, gerçekten ilginç bir karşılaştırma yapıyor. Kanal sahibi Arun Maini, bu videonun şimdiye kadar yaptığı en pahalı ve en çok zaman alan karşılaştırma olduğunu belirtiyor.

Yukarıda izleyebileceğiniz videoda ilk olarak 14 farklı iPhone’un da kutusu açılıyor. Daha sonra modellerin genel özellikleri inceleniyor ve performans testi yapılıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere her modelde performans ciddi şekilde yukarıya taşınıyor. Daha sonra ise tüm modellerin kameraları karşılaştırılıyor. Burada yani kamera tarafında görülen artış gerçekten hayranlık veriyor. Görüntüleme açısından modellerin her yıl daha da iyi hale gelmesi hem sevindiriyor hem de şaşırtıyor. Testin sonunda ise iPhone modellerinin ekranları karşı karşıya getiriliyor. Burada da elbette zamana göre çok büyük bir artış görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone modelleri artık yavaş ancak emin adımlarla gelişiyor

Özellikle 18 Ekim’den Türkiye’de satılacak iPhone 11 modellerinin kamera konusunda ulaştığı son nokta dikkat çekiyor. Bu modellerin Türkiye’de halen kaça satılacağı bilinmiyor.