reklamı kapat

POPÜLER

lens

Tüm lensleri karşılaştırabileceğiniz internet sayfası

DSLR fotoğraf makinesi satın alırken kullanıcıların en çok merak ettiği soru “Fotoğraf makineme hangi lensi satın almalıyım”. Bizim de sıkça karşılaştığımız bu soruya bir internet sayfası çözüm getiriyor. Lens vs Lens adını taşıyan bir internet sayfası bu konuda kullanıcıların akıllarındaki soru işaretini kaldırıyor.

Kullanıcılar Lens vs Lens sayfasına girdiklerinde ilk etapta marka seçimi yapmaları ardından o markanın lensini tercih etmesi gerekiyor. Bu işlemin ardından kullanıcılar satın almayı planladıkları lensleri karşılaştırabiliyor. Başta Canon, Nikon, Sony ve Leica olmak üzere piyasadaki birçok lensin yer aldığı sitede dilediğiniz lensi karşılaştırabilmeniz mümkün. Kullanıcılar bununla birlikte odak uzaklığını veya diyafram değerini değiştirerek diledikleri fotoğrafları da görüntüleyebiliyor. Lens satın almadan önce kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan sayfa lenslerin yurt dışındaki satış fiyatlarını da gösteriyor. Fotoğrafları yükleme açısından internet sayfası biraz yavaş olsa da lens karşılaştırması açısından oldukça başarılı olduğunu söyleyelim.

Veri tabanı olarak Flickr‘daki fotoğrafları gösteren sayfada sadece iki lens seçimi yapabileceğinizi de belirtelim. Zoom ve prime lenslerdeki performansları net bir şekilde görebileceğiniz sayfa, bir lensin başka bir geniş açıklığa kıyasla daha yumuşak olup olmadığını kontrol etmeye de yardımcı oluyor. Lens karşılaştırması yapmayı düşünüyorsanız bu adrese tıklamanız yeterli.