reklamı kapat

POPÜLER

Events Here
Events Here

Türk geliştiriciden Facebook’a rakip uygulama

18 yaşındaki bir Türk geliştirici, Facebook’a rakip bir sosyal paylaşım uygulaması geliştirdi. Bursa’da yaşayan Sertan Helvacı, Facebook’a rakip olarak geliştirdiği Events Here isimli uygulamanın detaylarını paylaştı.

Facebook’taki etkinlik sisteminin yalnızca davet edilen kişilerin gelmesine imkan sağladığını belirten Helvacı, Events Here uygulaması sayesinde bu durumun ortadan kalktığını ifade etti. Kullanıcıların 25 kilometre mesafedeki sosyal faaliyetlerini arkadaşları davet etmese bile görebileceğinin altını çizen Helvacı, uygulamanın kullanıcıların ilgi alanlarına göre önerilerde bulunduğunu dile getirdi. Uygulamanın farklı şehirlere çıkılması durumunda da çalışmaya devam edeceğini söyleyen Helvacı, Evens Here’ın Bahçeşehir Üniversitesi ve Microsoft tarafından da destek gördüğünü belirtti.

Microsoft’un tüm ürünlerini ücretsiz kullanabileceğini söyleyen Helvacı, Bahçeşehir Üniversitesi’nin de kendisine tam burs verdiğini ifade etti. Uygulamanın mobil platformlar için ne zaman indirmeye sunulacağı şu an için bilinmiyor.