reklamı kapat

POPÜLER

Türk Telekom, WiRO servisini başlattı

 - Güncelleme: 06 Ocak 2009 14:11

Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden olan Türk Telekom, geçtiğimiz günlerde WiRO servisini abonelerinin kullanımına sundu. Abonelerin, Wi-Fi uyumlu cep telefonları ve masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarını kullanarak yurtdışında internet bağlantısı olan her yerden, sanki yurtiçindeki ev ya da iş telefonundan konuşuyormuş gibi arama yapmalarını mümkün hale getiren WiRO, böylece abonelerin uluslararası görüşme ücretleri ile mobil dolaşım (roaming) ücretlerinden tasarruf etmelerini sağlıyor. Nasıl mı? Şöyle ki…

Örneğin; yurtdışına ziyarete gitmiş olan bir Türk Telekom ev/iş telefonu abonesi, İstanbul’daki arkadaşını Almanya’da herhangi bir ankesörlü telefon ya da konakladığı yerde bulunan sabit telefondan aradığında, Almanya’dan Türkiye’ye yapılan uluslararası görüşmenin tam ücretini ödemek durumunda kalıyor. Veya bu aramayı sabit telefon ile değil de bir cep telefonu ile gerçekleştirirse, o zaman da Almanya dolaşım ücretine ek olarak, Türkiye’ye yapılan çağrının uluslararası görüşme ücretini de ödeme zorunluluğuyla karşılaşıyor. Fakat aynı abone, Türk Telekom’un WiRo servisini kullanarak böyle bir aramayı gerçekleştirirse, bu arama ikamet ettiği ev telefonundan yapılmış gibi oluyor ve aranan numara eğer bir ev/iş telefonuysa, yalnızca mevcut tarifedeki yurtiçi arama ücreti, eğer bir cep telefonuysa, mobil görüşme ücreti ile ücretlendiriliyor. Bu sayede aboneler, ev ve iş telefonlarının tarifelerinden yurtdışındayken de yararlanmış oluyorlar.

Hem bireysel, hem de kurumsal abonelere yönelik bir hizmet olan WiRO’ya başvuru yapmak isteyen kullanıcılar, 444 1 444’ü arayarak servis hakkında bilgi alabilirler.

İLGİLİ HABERLER