reklamı kapat

POPÜLER

Turkcell, “Gebze” kod adlıyla yerli akıllı telefon üretecek

Turkcell, tasarım ve yazılımı tamamen Türk mühendis ve tasarımcıların ürünü olan ilk yerli akıllı telefon üreteceğini Barselona’da devam eden Mobil Dünya Kongresi’nde açıkladı. İlk yerli akıllı telefonun üretileceği,  Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, BTK Başkanı Tayfun Acarer, Qualcomm Avrupa Başkanı Enrico Salvatori ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katıldığı bir basın toplantısıyla duyuruldu.

Qualcomm’la iş birliği içinde geliştirilecek Gebze kod adlı akıllı telefon ile birlikte her 1 milyon adetlik satışla yarım milyar TL’lik ekonomik katkı yapılması beklenirken, cari açığın da azaltılması planlanıyor. Bu yıl içinde kullanıcılarla buluşması beklenen Gebze kod adlı telefonun şu an için teknik detayları belli değil. Turkcell’in 700 kişilik Ar-Ge üssü Turkcell Teknoloji tarafından geliştirilecek akıllı telefonun uygun fiyatla kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Turkcell, “Gebze” kod adlıyla yerli akıllı telefon üretecek” için 3 cevap

 1. selim dedi ki:

  turkcell bugüne kadar neyi ekonomik yapmışta bu telefonu ekonomik olacak! adam gibi desinler ki; biz bir telefon yapacağız, piyasadaki diğer telefonlardan kesinlikle daha iyi olmayacak ama daha ucuz da olmayacak. lakin kendin pişir kendin ye telefonu olacağı için bu telefonu geliştirmeye harcadığımız paranın kat be kat fazlasını duygu sömüren reklam çalışmalarına harcayıp sizin cüzdanınızda yer açacağız.

 2. nurayyyyy dedi ki:

  valla ben turkcellin telefonlarını beğenmiyorum yerli olanı almayı isterim tabi ama inşallah güzel bişey yaparlar şu anki mevcut turkcell telefonlar gibi olursa 🙁 hiç şansı yok bence

 3. Özgür Turanlı dedi ki:

  Çok profesyonel kandırmacalar bunlar.. Marketingçi abilere ablalara helal olsun. Millet yine bir güzel uyutuluyor.

  Olay şötle olacak:
  Türkiye, cep telefonu üretebilecek bir ülke değil. Bunu herkes biliyor.
  Bu telefon tamamen yurt dışında, muhtemelen Çin’de ürettirilecek. İçine de Android işletim sistemini koyacaklar. Turkcell’in süper (!) mühendisleri de Android arayüzünü değiştirecek, bu telefona uygun bir optimizasyon yapacak ve sonra klasik Turkcell kazığı ile acayip pahalı bir fiyata satılacak. Ar-Ge yaptık, ülkemizin gelişmesine katkı sağladık denilerek devletten de bir sürü destek/hibe vs. alınacak.. Ohhh!.. Ne ala memleket!..
  Umarım yanılırım.. Seve seve de özür dilerim böyle bir öngörüye sahip olduğum için.