reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil
Yerli otomobil

Yerli otomobil modelinden “üstü kapalı” ilk fotoğraf geldi; tarih verildi!

Yerli otomobil modelinden “üstü kapalı” olarak ilk görsel geldi. Aynı zamanda modelin görücüye çıkartılacağı tarih de belli olmuş durumda.

Yerli otomobil en son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı deneme sürüşüyle tüm Türkiye’ye tanıtılacak haberiyle gündeme gelmiş ancak bu gerçekleşmemişti. Yüzde 100 elektrikli bir SUV olacak modelin arkasında BMC, Kök Grubu, Turkcell ve Zorlu Holding yer alırken, tasarımın ise Pininfarina tarafından yapıldığı aktarılıyor. İşte bu çok merak edilen araç için Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bir paylaşımda bulundu. Aşağıda görebileceğiniz üzere henüz branda altında yer alan otomobil, iki farklı renkte ya da versiyon halinde görücüye çıkarılacak gibi görünüyor. SUV olduğu için oldukça heybetli görünen ve biraz köşeli hatlara sahip olacak izlenimi oluşturan yerli otomobil, söylendiği kadarıyla 27 Aralık tarihinde resmi olarak tanıtılacak.

Yerli otomobil
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil nerede üretilecek?

Bildiğimiz kadarıyla araç Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından Gebze Kocaeli’nde bulunan Bilişim Vadisi’nde kurulacak fabrikada üretilecek. Fabrika yatırımı için Bilişim Vadisi’nin yanındaki arazilerde kamulaştırma çalışmalarının sürdüğü aktarılırken, bu konumun seçilmesinin arkasında özellikle yan sanayi firmalarına yakınlık yer alıyor. Söylendiği kadarıyla yan sanayi firmalarını bir arada toplayan TOSB Otomotiv Yan Sanayi bölgesi, Gebze – Şekerpınar’da Bilişim Vadisi’nin yakınında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Ford’un yeni elektrikli Mustang modeli