reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil

Yerli otomobil modelini hareket halinde gösteren ilk video [İzle]

Yerli otomobil sonunda tanıtıldı. Görücüye çıkan ilk iki model ve özellikleri için buraya tıklayın.

Yerli otomobil için beklenen güne çok az kaldı. Bu sırada model ilk kez bu kadar detaylı olarak bir videoda karsımıza çıkıyor.

Yarın düzenlenecek olan etkinlik öncesi yerli otomobil ilk kez bu kadar net olarak karşımıza çıkıyor. Hazırlıklarını tamamlamış gibi duran model sürprizi bozmamak adına ağır kamuflaja sahip. Tanıtımın yapılacağı yere yakın bir noktada çekildiği düşünülen videoda modelin polis arabaları beraberinde test edildiğini veya bir yere taşındığını görüyoruz. Havanın kararmasına yakın saatlerde köprüden geçişini yapan aracın farları da oldukça şık duruyor. Ancak bizleri asıl heyecanlandıran detay ise paylaşım sırasında yapılan “Direksiyonda Biz Varız” yorumu oldu. Paylaşılan videonun kısa bir bölümünde direksiyon üzerinde “T” harfi gözüküyor. Bunun anlamı tam olarak bilinmese de tahminler ortak bir noktada buluşuyor. Yerli otomobilin adı veya markasının içinde “Türk” geçeceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil nerede ve nasıl tanıtılacak?

Uzun süredir beklenen o an geldi. 2000’li yılların başından beri konuşulan yerli otomobil konusu ilk kez bu kadar ciddi ele alındı. Bunun bir sonucu olarak da mühendisler bir prototip üretmeyi başardılar. 25 Haziran 2018 tarihinde kurulan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin faliyetlerini Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Zorlu Grubu ortaklığında sürdürdüğünü de hatırlatalım. Gerçek boyutlarında ve çalışan bir araç ortaya koyulduğunu söyleyen yetkililer, bekleyenleri heyecanlandırıyor. Bu sırada, 27 Aralık Cuma günü tanıtılacağı açıklanan modelin tanıtım detayları da ortaya çıktı. Aracın basına gösterilmesi ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kullanılarak Osmangazi Köprüsü’nden geçeceği ortaya çıktı. Bu tanıtım sırasında köprünün ulaşıma kapatılıp kapatılmayacağı ise bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Rivian R1T