reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 tasarımına bir ön gösterim yapan video [İzle]

2020 Eylül ayında karşımıza çıkacak iPhone 12 modellerine yönelik güzel bir video ortaya çıktı. Telefonlar bu tasarımı benimseyebilir.

Advertisement

iPhone 12 modelleri şimdiden sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Yeni seride karşımıza dört farklı model çıkaracak Apple, bu modellerde sürekli olarak iPhone 4 serisinden ilham alınan yeni bir çerçeve kullanacak deniyor. İşte bu yeni tasarım, yukarıdaki video ile karşımıza çıkmış olabilir. iPhone SE 2’yi gösteriyor diye sızdırılan ancak bu doğru olmayan bu videoda, esasen özel hazırlanmış bir iPhone 11 Pro karşımıza çıkıyor. Bu özel versiyonun kenarları iPhone 4 gibi köşeli yapıda tasarlanmış ve ciddi ciddi iPhone 12’lerin tasarımını gözler önüne seriyor gibi duruyor. Apple’ın iPhone tarafı için esas köklü değişiklikleri ise 2021’de yapacağı biliniyor. Firmanın 2021’de çentiği ortadan kaldıracağı ve ekrana entegre Touch ID kullanacağı yönünde bilgiler geliyor. Yani 2020 iPhone’ları da bir ekran çentiğiyle geliyor. Ancak burada çentiğin daha ufak olma ihtimali bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi için sızan genel teknik detaylar ve fiyatlar şöyle

Ailenin en altında yer alan iPhone 12 modeli, gelen bilgilere bakılırsa 5,4 inç OLED ekran, alt seviye 5G, çift arka kamera ve 699 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Yeni seride bir de 12 Max modeli yer alacak deniyor. Bu model ise söylendiği kadarıyla 6,1 inç OLED ekran, alt seviye 5G, çift arka kamera ve 799 dolar başlangıç fiyatı ile geliyor. Daha sonra ise karşımıza iPhone 12 Pro çıkıyor. Bu modelin 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü, üst seviye 5G ve 999 dolar başlangıç fiyatıyla yolda olduğu aktarılıyor. 12 Pro Max ise tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü, üst seviye 5G ve 1.099 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor. Bu arada yukarıda fiyatların sadece 4G versiyonlar için olma ihtimali de bulunuyor. 5G bu fiyatlardan daha yüksek olacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni 16 inç MacBook Pro modeli