reklamı kapat

POPÜLER

Turkcell’in 4G destekli akıllı telefonu T50 ve akıllı bilekiği T-Fit duyuruldu

20’nci yılını geride bırakan Turkcell, kendi markasını taşıyan akıllı telefonlarının en yenisi T50‘yi ve akıllı bilekliği T-Fit‘i Kıbrıs’ta düzenlediği özel bir etkinlikle basın mensuplarına tanıttı. T serisi telefonların en gelişmişi konumundaki yeni telefon, 1,2 GHz frekansında çalışan telefon dört çekirdekli Qualcomm 8926 işlemciye, 1 GB RAM’e, 5 inç büyüklüğe sahip 1280×720 çözünürülüklü bir IPS ekrana ve 13 megapiksellik bir ana kameraya sahip.


T serisi akıllı telefonlarla büyük bir başarıya imza atan ve abonelerinin önemli bir ksımını akıllı telefonlarla tanıştıran Turkcell, Turkcell T50 ile çıtayı daha da yukarı taşıyor. Serinin LTE şebeke destekli telefonu 16 GB büyüküğünde bir dahili depolama alanına sahip. T50, Android işletim sisteminin en yeni sürümü 4.4.2 KitKat sürümünü kullanıyor. Telefonun pil kapasitesi 2.300 mAh kapasiteli ve hızlı şarjı destekliyor.


Turkcell, telefonun kullanıcı arayüzünde de çeşitli kişiselleştirmeler sunuyor. Özellikle akıllı telefonlarla ilk kez tanışan kullanıcıların gözünü korkutan karışık arayüz yerine tercih edilebilen sade arayüz, Turkcell’e has Turkcell TV gibi uygulamalarla kullanımı da kolaylaştırıyor.

Turkcell T50, kamerasında entegre filtreler, gelişmiş HDR, paoramik çekim ve gülümseme yakalama özellikleri bulunuyor. Dolby destekli yeni HD ses teknolojisine de sahip olan telefon bu sayede özellikle kulaklıkla çok daha kaliteli bir ses veriyor.


Selefi T40 gibi T50 de değişebilir kapaklara sahip. Turkcell ayrıca kişiselleştirilebilir kapak seçeneği de sunuyor. Operatörün sitesinden isteiğiniz bir fotoğrafı kullanarak tasarlayabileceğiniz kapakları adresinize gönderebiliyorsunuz.

Haziran sonunda piyasaya çıkacak olan Turkcell’in en yenisi benzerlerine kıyasla oldukça uygun bir fiyata, 699 TL‘ye satılacak.

Turkcell T-Fit
SAĞLIĞINIZ TURKCELL T-FIT’E EMANET

Turkcell’in akıllı bilekliği T-Fit, T50 ve diğer akıllı telefonlarla indirilebilecek uygulamalarla kontrol edilebiliyor. Bileklik, adım saymanın haricinde mesafe ölçümü yapabiliyor, yaktığınız kaloriyi hesaplayabiliyor ve uyku kalitenizi ölçebiliyor. Bileklik aynı zamanda titreşimli bir alarma da sahip. T-Fit’in peşin satış fiyatı ise 119 TL.