reklamı kapat

POPÜLER

Turkcell, mobil internet keyfini katlıyor

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:48

Turkcell, mobil internet tarife ve paketlerini cazip fiyatlarla yeniden düzenliyor. 21 Nisan’da hayata geçecek olan yeni tarife ve indirimler ile Turkcell aboneleri internet keyfini zamana ve mekana bağlı kalmadan tüm vergiler dahil sadece 9,38 TL’ye ya da 65 kontöre ay boyunca doyasıya yaşayacaklar. Mobil internet üzerindeki ÖİV’nin yüzde 25’ten yüzde 5’e indirilmesini uzun zamandan beri isteyen ve bu indirimi abonelerinin lehine kullanacağını belirten Turkcell, bu sözünü tutarak bu indirimi tüm paketlerinde uyguluyor. Turkcell ayrıca, bununla yetinmeyerek standart mobil internet tarifesinde faturalı hat kullanıcılarına yüzde 73’e varan indirimler uygularken, faturasız hat kullanıcılarına da aynı fiyat aralığı içinde yüzde 17 daha fazla kullanım imkanı sunuyor.

“3G İLE DAHA DA UCUZLAYACAK”
Yurtiçi standart mobil internet tarifesinde faturalı hatlar için 1 MB kullanım ücretini 7,30 TL’den tüm vergiler dahil 1.99 TL’ye, faturasız hatlarda ise 2 kontör karşılığı kullanılan 30 KB’a yüzde 17 ek kullanım avantajı sağlayarak 35 KB’a yükselttiklerini belirten Turkcell’in Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu konuşmasında ayrıca, çok yakın bir zamanda ülkemizde kullanılmaya başlayacak olan 3G ile bu fiyatların yükselmeyeceğini, hatta daha da ucuzlayacağını söyledi. Son iki yılda mobil internet kullanıcılarının sayısının yüzde 59 arttığını ve 12 milyondan 19,1 milyona çıktığını belirten Lale Saral Develioğlu, bu alana daha fazla katkıda bulunabilmek adına ve yakında kullanıma sunulacak olan 3G kullanımına hazırlık olması açısından 3G destekli cihazları mobil internet paketleriyle birlikte büyük avantajlarla sunduklarını açıkladı. Bu doğrultuda kullanıcılar; Samsung L700’e 269 TL’ye ve Samsung i200’e 399 TL’ye sahip olurlarken, yanında 1 aylık ücretsiz internet paketi ve dakika/kontör hediyesi kazanabiliyorlar. Ayrıca yine kullanıcılar, HP Compaq MiniNote ve aylık 1 GB internet paketine de ayda yalnızca 68 TL ödeyerek sahip olabiliyorlar.

100 MB = 9,38 TL
21 Nisan’da hayata geçecek olan internet paketlerine gelince, aylık 100 MB kullanacak olan faturalı hat sahibi aboneler tüm vergiler dahil 9,38 TL ödeyecekken, faturasız hat sahibi aboneler ise 65 kontörle ücretlendirilecekler. Yine faturalı hat sahibi aboneler aylık 1 GB mobil internet erişimi için 40,65 TL ile 3 GB mobil internet erişimi içinse 61,50 TL ile ücretlendirilecekler. Aynı paketler faturasız hat aboneleri içinse 300 ve 450 kontörle ücretlendirilecek.