reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye fiyatı belli olan 2017 Ford Kuga ve öne çıkan özellikleri [Video]

Ford’un makyaj operasyonundan sonra çok daha iddialı bir hale getirdiği yeni Kuga’nın ülkemizdeki donanım seçenekleri segmentinin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Ford’un Edge ile birlikte SUV ligindeki temsilcisi olan Kuga, tasarım ve teknik olarak geçtiğimiz aylarda karşımıza çıkmıştı. Yapılan iyileştirmelerle birlikte özellikle tasarımda çok daha iddialı bir seviyeye gelen yeni Kuga, resmi tanıtım sürecinin ardından nihayet ülkemizde de satışa sunuldu. Türkiye’de üç farklı donanım ve 1.5 litrelik dizel motor seçeneği dahil olmak üzere iki farklı seçenekle kullanıcılarla buluşacak olan yeni Kuga donanımlarına ek olarak alınabilecek paketleriyle çok daha zengin bir kimliğe bürünebiliyor.

Donanım

Makyajla birlikte çok daha güçlü bir görünüme kavuşan Kuga, Ford’un yeni SUV tasarım yaklaşımını EcoSport ve Edge modelleriyle paylaşıyor. Yeniden tasarlanan stop lambaları, yeni trapezoid ızgara, LED teknolojisine sahip gündüz farları ve büyük sis farları Kuga’nın bu jenerasyonundaki tasarım kimliğini oluşturan detaylar arasında. Donanım seçeneklerine göre değişiklik göstereyen jantlar da Kuga’daki bu güçlü havayı pekiştiren önemli elemanlardan.


İç mekanda da önemli değişimleri beraberinde getiren yeni Kuga’nın direksiyon tepkilerinde önemli geliştirmeler yapıldığı ifade ediliyor. Tasarım olarak çok fazla değişim gözlemlenmeyen direksiyonla birlikte klima kumandalarında artık daha az sayıda ve daha kolay ayırt edilebilen butonlar yer alıyor. Başlangıç seviyesi olarak belirlenen Style donanım seviyesini incelediğimizde bu seviyenin bile Ford tarafından hayli zengin tutulduğunu söyleyebiliriz. Ford Style donanımda; 17 içnlik jantlar, ön sis farı, LED gündüz farı, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, deri direksiyon, arka park sensörü, otomatik yanan farlar, karartılmış arka cam, anahtarsız çalıştırma, yol bilgisayarı, çift bölgeli iklim kontrollü otomatik klima, Led iç ortam aydınlatması, acil durum fren desteği, elektronik denge programı, çekiş kontrol sistemi, yokuş kalkış desteği ve dinamik tork kontrolü, akıllı şarj gibi seçenekleri standart olarak sunuyor. Titanium donanımda ise 18 inçlik jantlar, sekiz inçlik dokunmatik multimedya ekranı ve ısıtmalı ön cam donanımları Style’a ek olarak döne çıkıyor. Son donanım seviyesi olan ST -Line‘da ise jantlar 19 inç olarak belirlenirken, alüminyum pedal, spor süspansiyon ve Kuga’ya çok daha sportif bir hava katan bodykit standart olarak sunuluyor.

Motor – Fiyat

2017 Ford Kuga ülkemizde 1.5 litre hacimli benzinli ve dizel motor seçenekleriyle sunuluyor. Bu seçeneklerden benzinli olan 1.5 litrelik motor 182 beygir güç ve 240 Nm tork değerlerine sahip olarak altı ileri otomatik şanzımanla kombin ediliyor. Dizel motorlu versiyonların değerlerine baktığımızda 120 beygir sabit güç değeriyle birlikte 270 Nm ve 300 Nm tork değerlerine sahip iki farklı seçenek olduğunu görüyoruz. Kuga’nın 2017 model yılı için belirlenen detaylı fiyat listesi şu şekilde;

Benzinli
Style Donanım – 1.5L EcoBoost – 182 beygir – 240 Nm tork – 6 İleri Otomatik – 117.000 TL

Dizel
Style Donanım – 1.5L TDCi – 120 beygir – 270 Nm tork – 6 İleri Manuel – 117.000
Style Donanım – 1.5L TDCi – 120 beygir – 300 Nm tork – 6 İleri PowerShift – 123.350
Titanium Donanım – 1.5L TDCi – 120 beygir – 270 Nm tork – 6 İleri Manuel – 123.350
Titanium Donanım – 1.5L TDCi – 120 beygir – 300 Nm tork – 6 İleri PowerShift – 141.000
ST-Line Donanım – 1.5L TDCi – 120 beygir – 300 Nm tork – 6 İleri PowerShift – 147.500

VİDEO

https://youtu.be/EWlg9Uboiik