reklamı kapat

POPÜLER

Realme GT 2 Pro

Türkiye satış ihtimalli Realme GT 2 Pro için tarih verildi

Türkiye’de resmen bulunan firmalardan Realme, bugün bir kez daha üst seviye amiral gemisi Realme GT 2 Pro ile gündemde yer alıyor.

Daha önce 20 Aralık tarihinde lanse edilecek bilgisi verilen Realme GT 2 Pro, firma tarafından yapılan resmi paylaşıma göre 4 Ocak tarihinde Çin merkezli olarak görücüye çıkarılacak. Yani telefon CES 2022’nin yoğun gündemi içerisinde ses getirmeye çalışacak.

Ciddi ses getiren GT 2 Pro, hatırlarsınız en son bir telefoto kameraya sahip olmayacak detayı ile gündemdeydi. Telefonda bunun yerine 150 derece görüş açısına sahip bir ultra geniş açı kameranın yer aldığı aktarılıyor.

Firmanın resmi paylaşımına göre bu kamera 150 derece özelinde bir ilke imza atıyor. Telefonun ayrıca dünyanın ilk biyo-temelli akıllı telefon tasarımına sahip olduğu da aktarılıyor. Japon tasarımcı Naoto Fukasawa ile hazırlanan telefon, çevreye duyarlı materyaller ve geri dönüştürülebilir kutug3wqc kullanıyor.

Telefonun bir ilke imza attığı üçüncü kısım ise iletişim tarafından karşımıza çıkıyor. Realme’ye göre telefon “Ultra Wide Band HyperSmart Antenna Switching” özelinde 12 antenini kullanarak en ideal bağlantı frekansını otomatik olarak seçebiliyor. Telefon bunu her açıda yapabiliyor ve bu konuda benzersiz bir konumda yer alıyor.

Realme GT 2 Pro için elimizdeki teknik bilgiler şunlar

6,7 inç QHD+ 120 Hz AMOLED ekran üzerine kurulan telefon, önünde tek bir 32 megapiksel selfie kamerası taşıyor. Hatta bir sızıntıya göre telefon bu kamerayı ekran altında taşıyor. Eğer bu gerçekse model Realme’nin en iyi tam ekran deneyimlerinden birisini sunmaya geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arkasında üçlü kamera olacak ve bunlardan bir tanesi 1/1,5 50 megapiksel sensör taşıyacak Realme GT 2 Pro, aynı zamanda bir 50 megapiksel ultra geniş açı kamera taşıyacak. 65W hızlı şarj desteğini taşıyacak model, şimdilik halen sadece iki farklı renkte görücüye çıkıyor.

Bu arada firmadan Realme 9 ailesi de geliyor. Gelen son bilgilere göre bu ailede 9, 9 Pro, 9 Pro Plus ve 9i modelleri yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli