reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli motosiklet: Yamaha NEO's

elektrikli motosiklet: Yamaha NEO's

Türkiye’de de satılacak yeni elektrikli motosiklet: Yamaha NEO’s

Motosiklet pazarının öncü isimleri arasında yer alan Yamaha, elektrik geleceğinden de uzak kalmıyor. Elektrikli motosiklet Yamaha NEO’s geliyor.

Elektrikli motosiklet modelleri yurt dışında olduğu kadar Türkiye’de de çok ilgi çekiyor. Artan yakıt fiyatları nedeniyle artık çoğu kişi içten yanmalı motora sahip herhangi bir ulaşım aracı istemiyor. Bu bağlamda ses getiren en son elektrikli gelecek modellerinden birisi Yamaha NEO’s oldu. Birden fazla renk seçeneğiyle hazırlanan motosiklet, genel olarak modern görünüyor ancak geleneksel tasarım çizgisini de bozmuyor. Teknik açıdan baktığımız zaman değiştirilebilir pil paketine (50.4V/19.2Ah) sahip olan motosiklet, bununla normal kullanımda 37 km kadar menzil getiriyor. Bu açıdan spesifik olarak şehir içi gündelik kullanıma odaklanan NEO’s, istenirse menzili 68 km seviyesine çıkaran çift pil paketiyle de kombinlenebiliyor. 2.5 kW gücünde bir 136 Nm tork getiren elektrik motoru üzerine kurulan model, bu güçle ağır yolcularını dahi rahatlıkla taşıyabilecek bir seçenek konumunda bulunuyor.

Bünyesinde çok basit sayılacak bir ekran yer alan elektrikli motosiklet Yamaha NEO’s, buradaki eksiğini gelişmiş bir akıllı telefon uygulaması ile kapatıyor. Bu uygulamada iki kişilik motosiklet modeli hakkındaki her detaylara ayrıntılı şekilde ulaşılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yamaha Türkiye tarafından resmi olarak yapılan açıklamaya göre bu şık görünümlü model yılın ikinci yarısında Türkiye’ye gelecek. Henüz Türkiye satış fiyatı belli olmayan motosikletin, yurt dışı satış fiyatı ise yaklaşık olarak 4 bin dolar seviyesinde yer alıyor.

Elektrikli motosiklet Yamaha NEO’s yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display