reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Türkiye'de yılın otomobili

Türkiye’de yılın otomobili seçimi için son etap

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen yarışmada Türkiye’de yılın otomobili seçiliyor. Otomobil gazetecileri tarafından oylanan mücadelede final etabına girdi bile!

Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) bu sene dördüncüsünü düzenlediği “Türkiye’de Yılın Otomobili” ödülünde son düzlüğe girildi. Modeller tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi, fiyat-performans gibi başlıklar altında değerlendiriliyor.Otomobil gazetecileri, kazanan aracı belirlemek adına otomobilleri İstanbul Park’da denedi. Finale kalan otomobiller ise şöyle: Dacia Duster, Ford Focus, Honda CR-V, Mercedes Benz A Serisi, Toyota Corolla Sedan, Volkswagen T-Roc ve Volvo XC40.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz sene yılın otomobili Hyundai IONIQ seçilmişti

Ödülün sahibini belirlemek amacıyla son oylamada bir araya gelen jüri üyeleri, 250 puanı geriye kalan yedi finalist arasında en az 10, en fazla 100 ve bir favori adaya en yüksek puanı verecek şekilde dağıtarak değerlendirmelerini yaptı. Yapılan değerlendirme sonucunda 3.820 puanlık toplam oyla yılın otomobili ödülüne layık görülen isimse Hyundai IONIQ Hybrid oldu. Bizim de test konuğu olarak aldığımız IONIQ Hybrid, piyasa göz önüne alındığında sahip olduğu uygun fiyatı, hibrit teknolojisi ve düşük yakıt tüketimiyle takdirimizi kazanmayı başarmıştı. Modelle ilgili merak ettiğiniz tüm detayları yukarıda sizlerle paylaştığımız test yazısı üzerinden inceleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Dünyanın en pahalı “yeni” otomobili: Bugatti La Voiture Noire