reklamı kapat

POPÜLER

dofo.com

Türkiye’den dünyaya açılan alan adı sorgulama hizmeti: Dofo.com

Türkiye’den dünyaya açılan alan adı özelinde arama platformu Dofo.com “Alan adlarını keşfedin, İnterneti keşfedin!” sloganıyla ücretsiz bir hizmet sunuyor.

Alan adları çevrim içi girişimlerin anahtarı. Dofo da kullanıcılara istedikleri alan adına ait tüm bilgileri kolay ve ücretsiz bir şekilde sunmayı amaçlıyor. Site üzerinden kullanıcıların aradığı alan adlarına ilişkin bilgiler sade ve anlaşılabilir şekilde sunuluyor. Arama hizmetinin yanı sıra kullanıcıların alan adı kaydı ve satışı için yönlendiren hizmet, her bir adımı kolaylaştırıyor. Dofo.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Macit Tuna, Dofo’nun hangi probleme çare olduğunu kısaca şöyle açıklıyor: “Son kullanıcıların alan adı bilgilerine erişmesinin önünde çeşitli zorluklar vardı. Bilgiler dağınık ve teknik bir dille sunuluyor, üstelik bazı bilgilere ulaşmak için ücret ödenmesi gerekiyordu. Alan adı sektörüne yıllardır emek veren biri olarak ben de bu zorlukları bizzat yaşadım. Dofo.com’u işte tüm bu sorunları çözmek için geliştirdik. Bir yıllık çalışmayla çok hızlı, kolay ve tamamen ücretsiz bir arama platformu ile karşınızdayız.

Dofo.com aracılığıyla detaylı bilgiler

Site aracılığıyla ulaşılan bilgiler arasında aranan alan adlarının kayıt durumu, kayıtlı ise kimin adına kayıtlı olduğu, alan adının kayıt tarihi, alan adı sahibinin diğer alan adları ve benzeri pek çok bilgi bulunuyor. Aranan alan adı kayıtlı değilse en uygun kayıt firmasına, satışta ise ilgili pazar yerine yönlendime gerçekleştiriliyor.