reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo

Türkiye’nin ilk ”görme engelsiz bilgisayar markası” belli oldu

2K ekranlı Tab P11 incelemesinin ardından Lenovo hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Lenovo, Türkiye’de bir ilke imza atan bilgisayar markası oldu. Lenovo, Türkiye’nin ilk görme engelsiz bilgisayar markası unvanına kavuştu. BlindLook‘un geliştirdiği ses simülasyonu sayesinde Türkiye’deki görme engelliler Lenovo ürünlerini rahatlıkla kullanabiliyor.

BlindLook, EyeBrand Ceremony isimli etkinlikte Lenovo’ya ödül de verdi. Ödülü Lenovo Türkiye Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu Soyak aldı. Soyak konuyla ilgili şunları söyledi:  ”Dünyada ve Türkiye’de teknolojinin öncü markası olarak akıllı teknolojileri barındıran, her türlü ihtiyaca cevap veren en yenilikçi ürünlerini sunmaya devam ediyoruz. İnovasyona bağlılığımızla herkes için daha akıllı teknoloji sağlamak gibi cesur bir vizyonla, çeşitlilik ve kapsayıcılık değerlerimizle hareket ediyoruz. Bu vizyonla daha akıllı teknolojiyi görme engelli kullanıcılarımızın da özgürce hayata dahil olabilmesi için hak ettikleri kaliteli bir hizmet olarak görüyoruz. Görme engelsiz markalar arasında yer alabilmekten çok mutluyuz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo bilgisayarlarda yer alan ses simülasyonunu geliştiren BlindLook’tan da açıklama geldi

BlindLook kurucularından Sadriye Görece, BlindLook’un geliştirdiği ses simülasyonu teknolojisi ile görme engellilerin, sunulan tüm ürün ve hizmetleri eşit ve özgürce kullanabilmesi için teknolojik ve kalıcı çözümler ürettiğini belirtti. BlindLook bir diğer kurucusu Cihat Ersin Aydın ise Türkiye’deki çok sayıdaki markanın ürünlerini görme engelli insanların rahatça kullanabilmesi için kayda değer adımlar attığını ifade etti.

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi