reklamı kapat

POPÜLER

Twitch Hikayeleri

Twitch mobil uygulamalarına “Twitch Hikayeleri” geliyor

İlk duyurusu geçtiğimiz aylarda yapılan adım sonunda atılıyor, Twitch mobil uygulamalarına “Twitch Hikayeleri” geliyor.

Bu yeni özellik hakkında bir açıklama yapan Twitch yetkilisi Eduardo Fenili, yeni kişilerin / yayıncıların keşfini kolaylaştıracak kendi “Hikayeler” altyapıları için şunları aktardı: “Bu yeni özelliğimiz sayesinde canlı yayında değilken bile topluluğunuz ile bağlantıda kalabileceksiniz. Hikayeler konseptine zaten aşinasınızdır diye düşünüyorum. Hikayeleri Twitch deneyiminin bir parçası haline getirerek, 48 saat sonra kaldırılacak bu kısa gönderiler aracılığıyla topluluğunuza doğrudan Twitch üzerinden ulaşmanızı kolaylaştırıyoruz. Evet, Twitch’te sadık bir topluluk kurdunuz ve takipçileriniz sizi diğer platformlarda da takip ediyorlar. Ama sizin de daha önceden söylediğiniz gibi, bu iletişimi birden fazla hizmet üzerinden kurmaya çalışmak erişiminizi sınırlıyor ve Twitch’teki ortak deneyimlerinizi nispeten zayıflatıyor. İşte Twitch Hikayeleri bu açıdan çok önemli çünkü mobil cihazınızı kullanarak her gün Twitch topluluğunuz için, platform değiştirmeden, hızlıca içerikler oluşturmanızı ve paylaşmanızı mümkün hale getiriyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bugünden itibaren, uygulamanın en son sürümüne sahip olan tüm Twitch kullanıcıları yeni Hikayeler rafını Takip Ediliyor sayfasının üst kısmında görecekler. Hikayeler şu anda sadece, son 30 gün içinde en az bir yayın yapmış olan Partner ve İştiraklere açıktır. Haftanın sonuna kadar bu koşula uyan daha fazla yayıncıya erişim imkanı sunulacak ve minimum gereksinimler karşılandıkça yayıncılar düzenli olarak erişim kazanacaklar. Uygulamakta olduğumuz güvenlik önlemlerini test ettikçe bu özelliği daha fazla yayıncıya açabiliriz.

Hikayeleri Twitch’e getirirken amaçlarımızdan biri, Twitch takipçilerinize kolayca ulaşmanızı mümkün hale getirmekti. Saati önceden belli olan yayınınız 30 dakika geç başlayacaksa bir Hikaye ile topluluğunuza haber verebilirsiniz. Sisteminize yeni eklediğiniz bir yayın donanımına ilişkin deneyimlerinizi paylaşmanın heyecanını yaşıyorsanız bir hikaye ile bu heyecanı topluluğunuzla paylaşıp yayına katılımı artırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni bir Hikaye oluşturduğunuzda anlık bildirimler ile takipçilerinize haber verilecek. İzleyiciler ne sıklıkta bilgilendirileceklerini kontrol edebilmeleri için, Hikayelere özel bildirim ayarları da ekledik. İlk başta Hikayeler 48 saat boyunca görünür olacak, çünkü takipçilerinizin her bir gönderiyi görecek daha fazla zamanı olsun istiyoruz. İzleyiciler, sizin Hikayelerinizi, takip ettikleri diğer yayıncıların Hikayeleri ile yan yana görecekleri için sık sık Hikaye atarak göz önünde olun ve yayınlar arasında topluluğunuzla teması canlı tutun.

Twitch’teki toplulukların ne kadar birbirine bağlı olduğunu ve etkileşimi sevdiğini biliyoruz. Bu yüzden, Hikayelere Twitch’te hepimizin görmeyi sevdiği ifadeler ile tepki vererek destek olma imkanı sunduk. Kaldırılan Hikayeler de dahil olmak üzere her Hikayede toplam izlenme ve tepki sayıları olacak ve bunlarla, topluluğunuzu en çok etkileyen Hikayeleri görebileceksiniz.”

Twitch Hikayeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli

İLGİLİ HABERLER