reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Twitter LOG Tasarım

Twitter içerisinde yerleşik bir ödeme sistemi kurulabilir

Elon Musk tarafından tam 44 milyar dolara satın alınan Twitter için para kazanma odaklı detaylar gündeme gelmeyi sürdürüyor.

Elon Musk, Twitter’a verdiği parayı çıkarmak, Twitter’ı kâr elde eden bir yer haline getirmek istiyor. Musk aynı zamanda kullanıcıların yani içerik üreticilerin de Twitter’da para kazanmasını amaçlıyor. Çünkü Musk Twitter’ı ancak bu şekilde aktif tutabileceğini düşünüyor. İşte tam olarak bu konuda bir gelecek planı ortaya çıktı. Dün akşam Twitter’da düzenlenen bir “Spaces” görüşmesine katılan Musk, kişilerin banka hesaplarını direkt olarak Twitter’a bağlayacağı bir gelecek hayali kuruyor.

Bu sayede aracı ödeme sistemlerini ortadan kaldırmak isteyen Musk, kurulacak bu altyapı ile platform içerisindeki para transferlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Gerçeğe dönüştürülmesi için çalışmaların başlatıldığı altyapı, yakın gelecek platformun merkezine alınabilir. Twitter’ı tamamen paralı hale getirmeyi dahi düşünen Musk, sürekli zarar eden bir şirket istemiyor ancak şimdiye kadar atılan tepki çeken adımlar platformu kârlı olmaktan daha da uzaklaştırıyor, mevcut reklam verenler bile platformdan kaçıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dün bir adım atan Twitter, güncellenen Twitter Blue’ya eklenenden farklı olarak para ile satılmayacak yeni bir rozet hazırlamıştı. “Resmi” ibaresine sahip olan yeni rozeti sadece gerçek anlamda doğrulanmış devlet hesapları, ticari şirketler, iş ortakları, büyük medya kuruluşları, yayıncılar ve bazı tanınmış kişilere vermeye başlayan şirket, Elon Musk tarafından alınan karar nedeniyle açılan bu özelliği iptal etti.

Bunun üstüne Musk Twitter’dan şunu yazmıştı: “Twitter’ın önümüzdeki aylarda birçok aptalca şey yapacağını lütfen unutmayın. İşe yarayanları koruyacağız ve yaramayanları değiştireceğiz.”

Twitter ve Elon Musk gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

İLGİLİ HABERLER