reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Twitter yer imi

Twitter’ın en çok beklenen özelliği son betada göründü

Sosyal medyanın karakter limitli merkezi Twitter, geçtiğimiz yıl içerisinde duyurduğu beklenen özelliğini en son Android betasında karşımıza çıkarttı. Yeni özellik için kapalı testler bitmiş görünüyor.

Advertisement

Bahsettiğimiz bu özellik “Bookmarks” yani “yer imi” özelliği. Biliyorsunuz halen Twitter’da ilginç bir içeriğe denk geldiğinizde bunu kaydetmek için herhangi bir seçenek bulunmuyor. Kişiler genelde başka bir zaman okumak istedikleri içerikleri ya beğeniyor ya da retweet yaparak profiline alıyor. İşte bunu değiştiren yer imi özelliği, beğendiğiniz içerikleri özel bir sayfada bir araya getiriyor. Böylece hem içerik takibi kolay oluyor hem de organize kalınabiliyor. 9to5Google’ın haberine göreyse bu özellik şu an Android betasında aktif olarak yer alıyor. Görüldüğü üzere atılan tweetler üzerine basılarak açılan menüden yer imi eklenebiliyor, yer imi sayfasından da benzer şekilde silinebiliyor. Bilmeyenler için yapılan yer imi kayıtları sadece sizin tarafınızdan görülebiliyor. Bu da beğendiğiniz ancak başkasının görmesini istemediğiniz içerikleri kaydetmek için faydalı duruyor.

Twitter yer imi

Twitter beklenen özellik için hazır

En son betada yer aldığına göre yer imi özelliği yakın zaman içerisinde herkesin kullanımına açılıyor. Son dönemde karakter limitini yükselterek kullanıcıları rahatlatan servis, yeni özelliklerle kemik kullanıcı kitlesini memnun etmek istiyor.