reklamı kapat

POPÜLER

Twitter yeni özelliğiyle etkileşimi artırmayı planlıyor

Twitter son zamanlarda potansiyel alıcılarıyla sık sık gündeme geliyordu. Şimdi Twitter’da mali meselelerin haricinde bir değişim daha yaşanacağı belli oldu.

Yakın zamanda Google ve Disney gibi devlerin Twitter‘ı satın almakla ilgilendiği ortaya çıkmıştı. Bu haberler Twitter’ın hisse değerinin yükselmesine neden olmuştu. Kullanıcıların ilgisini kaybetmeye başlayan sosyal mecranın satış konusuna olumlu baktığı da biliniyor. Bu mesele belirsizliğini korurken, Twitter yapılacak yeniliklerle birlikte kullanıcılarını elde tutma mücadelesine girişti.

Son haberlere göre Twitter, Anlar (Moments) özelliğini Keşfet (Explore) ile değiştirmeyi planlıyor. Bu yeni sekme sayesinde kullanıcıların son içerikleri ve trendleri keşfetmesi kolaylaştırılacak. Bunun yanında takip edilmek üzere yeni kullanıcılar da önerilecek. Bu sayede sosyal mecradaki etkileşim sayısının, dolayısıyla da reklam gelirlerinin artırılması planlanıyor.

Şimdilik bu yeni özellik kısıtlı sayıda iOS ve Android kullanıcısı ile test ediliyor. Keşfet’in yakın zamanda tüm Twitter kullanıcılarına açılması bekleniyor.

YORUMLAR