reklamı kapat

POPÜLER

Twitter’ın yeni özelliğiyle artık hiçbir “an” kaçmıyor

Twitter, daha kaliteli ve daha eğlenceli vakit geçirmeyi sağlayan yeni “Anlar” (Moments) özelliğini duyurdu. Yeni özellik, gün içinde olup biten olayları, spor karşılaşmalarını veya haberleri kaçırmamayı ve daha yakından takip etmeyi sağlıyor.

Gün içinde dünya genelinde gündem yaratan birçok olay yaşanıyor ve olaylar doğrudan Twitter’a yansıyor. Ancak günde milyonlarca tweet’in atıldığı ortamda neyi nasıl takip edeceğinize karar veremiyor olabilirsiniz. “Anlar” özelliği ise bunu daha sistematik bir biçime sokuyor.

Twitter’da yıldırım (lightning) simgesiyle beliren yeni sekmeye tıkladığınızda “Anlar” bölümüne gidiyorsunuz. Burada gündemki olaylar liste şeklinde ve açıklamalarıyla birlikte yer alıyor. Buradan istediğiniz başlığa tıklayarak içeride neler olup bittiğini görebilir, en alttaki ilerleme çubuğundan her An’da daha ne kadar içerik olduğunu takip edebilirsiniz. İstediğiniz An’ı, örneğin bir futbol maçını takip ederken, o An ile ilişkili resmin sağ üst kısmındaki mavi noktadan maçta yeni bir gelişme olduğunu anlayabilirsiniz.

Twitter içerik konusunda şimdilik Bleacher Report, Buzzfeed, Entertainment Weekly, Fox News, Getty Images, Mashable, MLB, NASA, New York Times, Vogue ve Washington Post gibi kuruluşlarla çalıştığı “Anlar” özelliğine çok yakında yenilerinin de ekleneceğini belirtiyor. İlk olarak Amerika’da Android, iPhone ve masaüstü internet kullanıcılarına sunulan özellik çok yakında dünya genelinde kullanıma sunulacak.

YORUMLAR