reklamı kapat

POPÜLER

Ubuntu Edge, 32 milyon dolarlık bağışı toplarsa 2014’te piyasada [Video]

Ubuntu mobil işletim sistemini bu yılın şubat ayında Londra’da düzenlenen bir etkinlikle basın mensuplarına tanıtan Canonical, Ubuntu ile çalışan ilk akıllı telefonunu da fon toplama platformu Indiegogo üzerinden görücüye çıkardı. 32 milyon dolar bağış toplayabilirse hayata geçirilecek olan akıllı telefon hem Ubuntu mobile OS hem de Android ile uyumlu şekilde çalışıyor.
Ubuntu Edge
64 x 9 x 124 mm ölçülerine sahip olan akıllı telefon, masaüstü ve mobil tecrübe deneyimini bir arada sunuyor. Ubuntu Edge sahip olduğu konnektör sayesinde PC’ye bağlandığında Ubuntu masaüstü PC gibi çalışabiliyor. Indiegogo’da yer alan bilgilere göre cihazın teknik detayları arasında “en hızlı çok çekirdekli işlemci”, 1280×720 piksel çözünürlüklü 4,5 inç safir kristal (çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklı) ekran, 4 GB RAM, 128 GB dahili depolama alanı, 8 megapiksel arka ve 2 megapiksel ön kamera yer alıyor.
Ubuntu Edge
Akıllı telefonun bağlantıları arasında ise Bluetooth 4.0, yakın saha iletişimi (NFC), çift bant Wi-Fi, çift bant LTE, GPS, 3,5 mm kulaklık girişi, çift mikrofon ve HD hoparlör mevcut. Üst düzey teknik özelliklerle dikkat çeken akıllı telefonun tüketicilerle buluşabilmesi için 32 milyon dolar bağış toplaması gerekiyor. Şu ana kadar yaklaşık 3,8 milyon dolar bağış toplayan Ubuntu Edge, 32 milyon dolarlık barajı aşabilirse, önümüzdeki yılın mayıs ayında 830 dolardan piyasaya sürülecek.
Ubuntu Edge
Ubuntu Edge

VİDEO