reklamı kapat

POPÜLER

Ufak ama akıllı tasarım harikası hoparlör: Boom Boom [Video]

2014 Milan Tasarım Haftası kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen ve Fransız tasarımcı Mathieu Lehanneur imzası taşıyan kablosuz bir hoparlör, tasarımı ve kabiliyetleri ile dikkatimizi çekmeyi başardı. Lehanneur’ün dört girişimci tarafından kurulan Binauric için, doğadaki akış ve büyümeden esinlenerek tasarladığı Boom Boom, minimal ve göz alıcı tasarımı altında kullanıcısı ile etkileşim halinde bir müzik deneyimi vadediyor.


Boom Boom, kullanıcısının isteklerine çeşitli dillerde konuşarak yanıt verebiliyor. Bluetooth aracılığıyla kablosuz olarak kullanılabilen hoparlör, hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarla uyumlu olarak çalışıyor. Üzerinde ses açma kapama gibi işlemlerin yerine getirilebildiği bir adet touch pad bulunan Boom Boom ile gelen telefon aramalarının yanı sıra Skype, Facetime ve Hangout görüşmeleri de gerçekleştirilebiliyor. Hoparlörü kabloyla telefona bağlamanız durumunda görüşme sırasında ultra net ses aktarımı sunuyor.


Hoparlörün üzerindeki jak girişleri aynı zamanda cihazın kolay bir şekilde taşınabilmesi için askı görevi de üstleniyor. Ufak boyutları ve silikon malzemeden oluşan yüzeyi ile sade ve yumuşak bir his sunan Boom Boom’a telekonferans görüşmeleri ve el hareketleri ile kontrol gibi özelliklerin de yakın zamanda ekleneceği belirtiliyor.


USB aracılığıyla şarj olan hoparlör, tam şarj ile 15 saat kullanılabiliyor. Üç farklı rengi bulunan ufaklığın yurt dışı fiyatı ise 200 euro olarak tespit edilmiş. İşin içine tasarım da girince fiyatın yüksek olmasını anlayışla karşılamak gerek. Aşağıda yer alan videolarda Boom Boom’u daha yakından inceleyebilir ve tasarım felsefesini bizzat Lehanneur’den dinleyebilirsiniz.

VİDEO