reklamı kapat

POPÜLER

Asus VivoBook

Ufak bilgisayarlardaki klavye sorununa çözüm getiren Asus VivoBook 14

Asus CES 2018 kapsamında farklı boyutlarda üç yeni VivoBook modelini görücüye çıkarttı. Ultra ince çerçeveli NanoEdge ekranlı ailenin en küçüğü VivoBook 14, küçük dizüstü bilgisayarlarda yaşanan nümerik klavye sorununu çözüme kavuşturuyor.

AsusVivoBook ailesi, 14 inç, 15,6 inç ve 17,3 inç ekran boyutuna sahip üç yeni dizüstü bilgisayar modeliyle genişledi. VivoBook 14 (X412) ve VivoBook 15 (X512), dört kenarı çerçevesiz yeni nesil NanoEdge ekranıyla öne çıkarken, yüzde 87’lik ekran/gövde oranıyla kullanıcıya dikkat çekiyor. VivoBook 17 ise yüzde 85 ekran/gövde oranı sunan ince çerçevesiyle tüketiciyle buluşuyor. İnce çerçeve sayesinde VivoBook modellerinde büyük ekranlar daha küçük bir gövdeye sığıyor. Bilgisayarın kapladığı alanın kayda değer ölçüde küçülmesiyle birlikte, daha yüksek taşınabilirlik elde ediliyor.

Küçük boyutlu dizüstü bilgisayarların en büyük sorunu olan nümerik klavye eksikliği, VivoBook 14’ün yeni NumberPad çözümüyle tarihe karışıyor. Normal kullanımda cam korumalı, çoklu dokunmatik desteği sunan bir Precision Touchpad olarak işlev gören NumberPad, üzerinde bulunan NumberPad simgesine tıklandığında ise LED aydınlatmalı bir nümerik klavyeye dönüşüyor. Böylelikle veri girişi gibi işlemler, 14 inç ekrana sahip bir dizüstü bilgisayarda son derece hızlı ve kolay yapılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Intel’in 8. nesil işlemcisinden güç alan Asus VivoBook modelleri, harici GeForce ekran kartıyla geliyor. Çift depolama ünitesine olanak tanıyan yenilikçi VivoBook tasarımı sayesinde üstün hız sunan SSD ile geniş bir depolama alanı sağlayan HDD birimleri aynı cihazda etkin biçimde kullanılıyor. VivoBook 14, 15 ve 17 modellerinde opsiyonel olarak kullanılan Intel Optane teknolojisi, sabit disk performansını akıllı biçimde yöneterek, uygulama yükleme sürecini ve çoklu görevleri hızlandırıyor. Böylelikle bilgisayarın güç düğmesine bastıktan çok kısa bir süre sonra sistem kullanıma hazır hale geliyor. Asus VivoBook serisinin şubat ayı içinde Türkiye’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir

ASUS ZenFone 6